official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RITCHIE Benjamin
2000
USA
1:40.36
16.98
2
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+0.48
20.47
3
STURM Joshua
2001
AUT
+0.70
22.07
4
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+1.16
25.42
5
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.27
26.22
6
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+1.52
28.04
7
DORNAUER Armin
2000
AUT
+1.70
29.35
8
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.37
34.22
9
LAINE Tormis
2000
EST
+3.08
39.38
10
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+3.30
40.98
11
SPOERRI Nick
2000
SUI
+4.17
47.31
12
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+5.07
53.86
13
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+5.51
57.06
14
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+5.67
58.22
15
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+6.09
61.28
16
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+6.22
62.22
17
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+6.51
64.33
18
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+6.78
66.30
19
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+6.97
67.68
20
URY Balint
2003
HUN
+6.99
67.82
21
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+7.13
68.84
22
KROTA Filip
2000
CRO
+7.49
71.46
23
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+8.36
77.79
24
VINTER Owen
2001
GBR
+9.29
84.55
25
AZNOH Rok
2002
SLO
+9.73
87.75
26
SEMERDZHIEV Nikola
2002
BUL
+10.03
89.94
27
BALAZ Filip
2001
SVK
+12.57
108.41
28
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+15.33
128.49
29
FILIAK Taras
2002
UKR
+16.82
139.33
30
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+17.45
143.91
31
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
+20.68
167.40
32
LEAMAN Aaron
2001
THA
+32.60
254.11
33
MRAD Anthony
2000
LBN
+43.51
333.46
34
LEE Sze Chun Matthew
2004
HKG
+1:01.28
462.72
Did not finish 2nd run
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
CHEHAB Ziad
2003
LBN
KEGHIAN Joachim
2003
LUX
DANCIU Raul
2000
ROU
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
MASQUELIER Louis
2003
BEL
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
QERIMI Kevin
2004
ALB
PUCKETT Cooper
2003
USA
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
LINDENMAYER Felix
2002
GER
WITTE Linus
2001
GER
FAVRE Guerlain
2000
FRA
NELSON Isaiah
2001
USA
LINDQVIST Axel
2000
SWE
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
Did not finish 1st run
MARIM Pedro
2003
POR
RAMOS Manuel
2002
POR
ALMIRALL PEREZ Miguel Chi Hung
2003
HKG
FLAHERTY William C.
2004
PUR
ORUC Zulfucan
2003
TUR
HASIRCI Demirkan
2004
TUR
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
MACAR Milivoje
2004
BIH
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
PREISLER Oscar
2004
DEN
MINIC Mateja
2000
SRB
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
LEHTO Elian
2000
FIN
KUBES David
2002
CZE
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
KRIZAJ Martin
2002
SLO
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
ALARCON Bautista
2002
ARG
TERZIC Dino
2000
BIH
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
TRSAN Tim
2001
SLO
BOTKA Filip
2001
SVK
KOMSIC Dario
2000
CRO
LARDON Thomas
2001
FRA
MICHALIK Michal
2000
POL
KLIMA Adam
2001
CZE
CASE Toby
2002
GBR
GARTNER Anze
2001
SLO
MCADAM Hugh
2000
AUS
WOLF Simon Luca
2001
GER
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
TORVINEN Turo
2000
FIN
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
HEAYDON Henry
2001
AUS
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
ZIMMER Oscar
2001
NOR
HANSSON William
2001
SWE
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
Did not start 1st run