official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
1:43.02
15.00
2
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.97
21.87
3
NEF Tanguy
1996
SUI
+1.15
23.15
4
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.52
25.77
4
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.52
25.77
6
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.55
25.98
7
MATT Michael
1993
AUT
+1.71
27.12
8
SIMONET Sandro
1995
SUI
+1.78
27.61
9
JORDAN Asher
1999
CAN
+1.95
28.82
10
RASSAT Paco
1998
FRA
+2.05
29.53
11
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.06
29.60
12
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.12
30.02
13
HANSSON William
2001
SWE
+2.16
30.31
14
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+2.18
30.45
15
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.43
32.22
16
MAROVT Tijan
1998
SLO
+2.48
32.57
17
STURM Joshua
2001
AUT
+2.54
33.00
18
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.61
33.49
19
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+2.62
33.57
20
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+2.67
33.92
21
WALLACE Liam
1999
CAN
+2.68
33.99
22
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.74
34.42
23
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.76
34.56
24
MAECHLER Reto
2001
SUI
+2.83
35.05
25
AIHARA Shiro
2001
JPN
+2.92
35.69
26
LUETOLF Joel
2000
SUI
+3.17
37.46
27
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+3.28
38.24
28
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+3.45
39.45
29
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+3.73
41.43
30
MEISSL Christoph
2000
AUT
+4.16
44.48
31
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+4.31
45.54
32
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+4.91
49.79
33
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
+5.18
51.71
34
MEISEN Adrian
1997
GER
+5.20
51.85
35
LOPEZ Theo
2000
FRA
+5.65
55.04
36
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+5.76
55.82
37
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+5.98
57.37
38
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+6.06
57.94
39
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+7.04
64.89
40
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+7.10
65.31
41
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+7.65
69.21
42
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+7.97
71.48
43
WITTE Jonas
2003
GER
+8.13
72.61
44
PLONER Manuel
2001
ITA
+8.31
73.88
45
URQUHART Aidan
2004
GBR
+11.94
99.61
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOUAS Ioannis
2005
BEL
PETANJKO William
2003
CRO
SKABAR Jonas
2004
FRA
HOLMES Robert
2002
GBR
LINDENMAYER Felix
2002
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
TOERNQVIST David
1998
SWE
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
HERRMANN Luc
2000
SUI
PIZZATO Stefano
2003
ITA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
VACCARI Hans
1996
ITA
JONSSON William
2001
SWE
GREBER Jakob
2003
AUT
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
ITEN Matthias
1999
SUI
Did not start 1st run