official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GSTREIN Luca
2000
AUT
2:06.65
27.45
2
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.11
28.33
3
HEINE Oscar
2003
AUT
+0.36
30.32
4
WOLF Simon Luca
2001
GER
+0.39
30.56
5
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+0.93
34.87
6
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+0.96
35.11
7
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+0.99
35.34
8
KAISER Manuel
2003
AUT
+1.23
37.26
9
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+1.33
38.06
10
MINTEGUI Ander
2003
ESP
+1.39
38.53
11
MCADAM Hugh
2000
AUS
+1.71
41.09
12
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+1.90
42.60
13
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+1.91
42.68
14
KRAUSS Lukas
2005
GER
+2.02
43.56
15
NORYS Felix
2005
GER
+2.48
47.23
16
POELL Christoph
2003
AUT
+2.49
47.31
17
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+2.67
48.74
18
BARATA Tomas
2003
ESP
+2.71
49.06
19
HERZOG Fabian
2003
GER
+2.95
50.98
20
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+3.40
54.56
21
STRAUSS Florian
2004
AUT
+3.57
55.92
22
LIMMER Noel
2004
GER
+4.29
61.66
23
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+4.56
63.81
24
WAGNER Paul
2004
AUT
+4.66
64.61
25
ELLMER Elias
2004
AUT
+5.41
70.59
26
ZEHENTNER David
2005
AUT
+5.42
70.67
27
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+6.31
77.77
28
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+7.77
89.41
29
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+7.97
91.01
30
KREISEDER Quentin
2006
AUT
+10.59
111.90
31
TRINKER Florian
2005
AUT
+10.76
113.26
32
DZICOEV Roman
2003
CZE
+12.09
123.86
33
GLUECK Gerald
1954
AUT
+1:06.40
556.97
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
WERBITSCH Moritz
2006
AUT
BRANDTNER Christoph
2005
AUT
SOMMERER Janik
2006
AUT
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
WUERGER Moritz
2004
AUT
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
GEISLER Fabian
2004
AUT
ZANGERL Rafael
2005
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
FUEREDER Daniel
2003
AUT
HAAS Matteo
2004
AUT
BOECK Kilian
2002
AUT
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
AMMAN Hannes
2002
GER
Did not start 1st run