official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ORTEGA Ricard
1996
ESP
1:44.83
53.12
2
MAZIERE Arthur
2001
FRA
+0.69
57.92
3
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+1.53
63.77
4
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
+3.45
77.14
5
ALBERTIN Pablo
2002
ESP
+3.87
80.07
6
ESEVERRI David
2001
ESP
+6.63
99.29
7
RELAT Lluis
2001
ESP
+7.24
103.54
8
CASTELLVI Manel
1999
ESP
+7.69
106.67
9
GRANAT Lucas
2003
FRA
+7.83
107.65
10
ARRUEBO Guillermo
2003
ESP
+7.88
107.99
11
MATA Alvaro
2002
ESP
+7.90
108.13
12
FORNESA Dionis
2002
ESP
+8.56
112.73
13
PONS Lucas
2003
ESP
+9.42
118.72
14
GUTIERREZ Gabriel
2000
ESP
+11.71
134.66
15
MUNOZ Raul
2002
ESP
+12.94
143.23
16
SALA EGUARAS Lluc
2001
ESP
+15.05
157.92
17
ABAJO Alberto
2002
ESP
+15.91
163.91
18
CASTILLON Guilhem
2002
FRA
+16.13
165.44
19
PALAU Aleix
2003
ESP
+17.39
174.22
20
OLIVER Albert
2003
ESP
+18.87
184.52
21
MELIAND Gabriel
2002
FRA
+19.47
188.70
22
SALARICH Xavier
1990
ESP
+20.87
198.45
23
ALONSO SOLER Pol
2003
ESP
+23.70
218.16
24
FUERTES CODINA Gerard
2003
ESP
+26.52
237.80
25
VILANOVA David
1984
ESP
+29.17
256.25
26
VILLAVERDE Xabier
2003
ESP
+29.55
258.90
Did not finish 2nd run
ROIG Roger
2002
ESP
VILELLA Jan
2003
ESP
SISNIEGA Gonzalo
2001
ESP
ALMIRALL PEREZ Miguel Chi Hung
2003
HKG
ABAJO Jaime
2000
ESP
GOULA BALLESTER Francesc
2001
ESP
LAVERTON Romeo
2003
FRA
BURGOS Ignacio
2001
ESP
MOURRUT Julien
2002
FRA
BESO Samuel
2002
ESP
JANKOWIAK Anthony
1996
FRA
BERNEY Joan
2000
ESP
FONSECA GUERRA Joel
2003
AND
VILALTA Marc
2002
ESP
CUELLAR Luis
2002
ESP
ERGUIN Mikel
2000
ESP
ROMANINI Maxence
2002
FRA
GARCIA Andres
2001
ESP
DESSANDIER Lucas
2001
FRA
Did not finish 1st run
GONZALEZ COPADO Adria
1999
ESP
MARRE Aleix
2003
ESP
VIDAL Joan
2003
ESP
PEREZ AREVALO Albert
2003
ESP
CALZADA ALVARO
2003
ESP
MASDEU NAJAR Gerard
2002
ESP
CAMPANA Alejandro
2003
ESP
TARRAGO Marti
2003
ESP
TOURNE Baptiste
2002
FRA
DE DALMASES Marti
2001
ESP
DENIS LUKA
2002
FRA
PEREZ BATLLE Marti
2003
ESP
FURRIOL TORRELL Lluis
2001
ESP
ETXEBERRIA AZKONA Mikel
2002
ESP
DESTRUEL Mateo
2003
FRA
SALINAS Ander
2002
ESP
RAMOS Manuel
2002
POR
PEREZ Adria
2000
ESP
BURGOS ALVARO
2003
ESP
ABELLA Oriol
2003
ESP
BOREN Pol
2002
ESP
BELLVIS Juan
2001
ESP
FONTSARE Ricardo
2001
ESP
TROUCHE Hugo
2002
FRA
ROS Marc
2001
ESP
NESWEDA Nicolas
2003
ESP
ARNOLD Mathias
2002
FRA
JANKOWIAK Matthias
2001
FRA
JAEN Ferran
2002
ESP
MARTINEZ PANEDA Miguel
1989
ESP
INDIANO Pau
2002
ESP
CHAMAYOU Romain
2001
FRA
MIJARES Tomas
1968
AND
SOLA Javier
2001
ESP
PANIAGUA Alex
2002
ESP
SOLER Antoine
2001
FRA
DIEZ Adrian
2003
ESP
NOGUERAS Isidre
2001
ESP
FERNANDEZ DE TROCONIZ Inaki
2003
ESP
ESPANA Ari
2002
ESP
TORRES SANCHEZ Lluis
2003
AND
ALVAREZ ANTUNA Aritz
2003
AND
EGUILUZ Carlos
2002
ESP
CAPDEFERRO David
2002
ESP
GARITANO Mikel
2003
ESP
DE POURTALES Louis
2002
GBR
SULE Jan
2003
ESP
DE FROISSARD DE BROISSIA Alix
2003
FRA
PRIETO BRAVO Alfred
2001
ESP
DECORY Victor
2001
FRA
POY Alex
2002
ESP
MINTEGUI Ander
2003
ESP
MARTINEZ Jon
1998
ESP
DELOURME Julien
2000
FRA
MAGNAN Nathan
2001
FRA
AURIAU Sacha
2002
FRA
SANCHEZ Juan
2002
ESP
AGUILA Pol
2000
ESP
SANS Isidre
2000
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run