official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
1:34.32
61.42
2
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+0.78
67.46
3
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+1.36
71.95
4
BRUSA Luca
2002
ITA
+1.46
72.72
5
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+1.75
74.96
6
PLATTER Jonas
2000
SWE
+2.18
78.29
7
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+3.35
87.35
8
LANFRANCONI Lorenzo
2002
ITA
+3.53
88.74
9
MERANER Thomas
2002
ITA
+3.66
89.75
10
PERATHONER Max
2003
ITA
+4.30
94.70
11
DE FROISSARD DE BROISSIA Alix
2003
FRA
+4.41
95.55
12
HUDSON Tom
2001
GBR
+4.42
95.63
13
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+4.59
96.94
14
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
+4.71
97.87
15
STAUDER Gabriel
2003
ITA
+4.81
98.65
16
LUNGER Aron
2000
ITA
+4.82
98.72
17
MIGLIARDI Nicola
2003
ITA
+5.14
101.20
18
FORCONI Daniele
2002
ITA
+5.54
104.30
19
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+5.93
107.32
20
AVIDANO Ludovico
2003
ITA
+6.18
109.25
21
BOCCACCI Matteo
2002
ITA
+6.79
113.97
22
PEINTNER Andrae
2002
ITA
+7.66
120.71
23
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+7.83
122.02
24
BRANCACCIO Aldo
2003
ITA
+8.04
123.65
25
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
+8.28
125.50
26
OMIYA Kotaro
2002
JPN
+9.04
131.39
27
VAVASSORI Enrico
2003
ITA
+9.36
133.86
28
PERKMANN Dominik
2002
ITA
+9.54
135.26
29
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
+10.07
139.36
30
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+10.12
139.74
31
ZARINI Mirko
2003
ITA
+10.21
140.44
32
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
+11.15
147.72
33
FERRARI Alessandro
2003
ITA
+12.19
155.77
34
MATTIOLI Daniel
2002
ITA
+12.47
157.93
35
CERETTI Marco
2003
ITA
+13.47
165.67
36
SALSOTTO Pietro
2003
ITA
+13.88
168.85
37
STEFANSSON Solvi Karl
2002
ISL
+14.70
175.19
38
VANDEVELDE Franklin
2003
BEL
+14.76
175.66
39
GIACOLETTI Andrea
2003
ITA
+16.39
188.27
40
WILLEIT Gabriel
2003
ITA
+19.12
209.40
41
PANZA Pierluca
2003
ITA
+19.56
212.81
42
DEMCHENKO Maksym
2003
UKR
+22.78
237.73
43
OBEREGGER Matthias
2001
ITA
+23.57
243.84
44
TIEZZI Francesco
2002
ITA
+23.64
244.38
45
SANTINI Alex
2003
ITA
+24.36
249.96
46
GRASSI Gianluca
2003
ITA
+33.15
317.99
47
ALMIRALL PEREZ Miguel Chi Hung
2003
HKG
+34.84
331.07
48
ZOEGGELER Alexander
2003
ITA
+35.90
339.27
49
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+37.50
351.66
Did not finish 2nd run
PORTONERO Dario
2003
ITA
TREVISAN Barnaba
2003
ITA
CELLIE Alberto
2003
ITA
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
BERRETTA Lorenzo
2001
ITA
BRESOLIN Federico
2003
ITA
LAGANA Riccardo
2003
ITA
PENNINO Stefano Maria
2002
ITA
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
LETTIG Filippo
2003
ITA
MAGLIANO Francesco
2003
ITA
MAUBOUCHER Vincent
2003
FRA
COIN Diego
2003
ITA
SESLAR Andraz
2003
SLO
FORNI Daniele
2003
ITA
AINSWORTH Alex
2002
IRL
TEREKHOV Nikita
2001
KAZ
BEGHINI Alessandro
2002
ITA
KAUFMANN Leon
2002
ITA
PODA Alessandro
2000
ITA
RILEY Mitchell
2001
AUS
RUCCI Leonardo
2001
ITA
ZUECH Sebastian
2002
ITA
UNTERFRAUNER Samuel
2001
ITA
IORI Lorenzo
2001
ITA
LAU Jake
2002
USA
POY Alex
2002
ESP
FROSALI Matteo
1999
ITA
ROMANINI Maxence
2002
FRA
DECORY Victor
2001
FRA
STANGL Simon
2001
ITA
ZANNI Alessandro
2001
ITA
NOVAK Oskar
2000
CZE
JASANSKY Max
2002
CZE
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
LOCHMANN Simon
1999
ITA
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
SANITRAR Jan
2001
SVK
BOISSY Loan
2002
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ROSSONI Federico
2001
ITA
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
GIRALDI Alessandro
2003
ITA
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
KOMAC Nejc
2003
SLO
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
GIANNINO Giuseppe
2003
ITA
ZANETTI Andrea
2003
ITA
TRENTA Paolo
2002
ITA
BIANCO Riccardo
2001
ITA
BUONAFEDE Giordano Brenno
2003
ITA
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
SCHOENBERG Sasha
2002
ITA
LAGEDER Manuel
2003
ITA
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
HIRANRAT Natthawut
2003
THA
ZACCONE Federico Alberto
2002
ITA
SCHIEDER Raphael
2002
ITA
OBERHAMMER Michael
2001
ITA
MASSAGGIA Edoardo
2002
ITA
UNTERBERGER Clemens
2003
AUT
NETZER Elias
2002
AUT
RAGAZZON Tommaso
2002
ITA
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
FILIAK Taras
2002
UKR
MARUSARZ Jakob
2002
POL
GIOVANNETTI Giulio
2002
ITA
VALEK Jakub
2002
SVK
PINTI Federico Maria
2002
ITA
LOCHMANN Niki
2002
ITA
BAKAS Asterios
2003
GRE
EGGER Dominik
2000
ITA
MAYRHOFER Jonas
2001
ITA
PLATTNER Manuel
2002
ITA
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
FUSCO Filippo
2002
ITA
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
MEGGIOLARO Pietro
2002
ITA
SANS Isidre
2000
ESP
ILLARIUZZI Gian Maria
2002
ITA
ROMELLI Diego
2000
ITA
PRANTL Manuel
1999
ITA
LASOK Adam
2001
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run