official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOLSONA Robert
1995
AND
1:16.74
62.03
2
VILALTA Marc
2002
ESP
+2.57
86.48
3
ARRUEBO Guillermo
2003
ESP
+3.14
91.90
4
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
+3.27
93.14
5
CASTELLVI Manel
1999
ESP
+3.57
95.99
6
BERNEY Joan
2000
ESP
+3.74
97.61
7
ALBERTIN Pablo
2002
ESP
+3.91
99.22
8
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
+4.04
100.46
9
VALLE PLUJA Pau
2004
ESP
+4.15
101.51
10
GARITANO Mikel
2003
ESP
+4.19
101.89
11
RELAT Lluis
2001
ESP
+6.27
121.67
12
ABELLA Oriol
2003
ESP
+6.99
128.52
13
ABAJO Alberto
2002
ESP
+7.22
130.71
14
PALAU Aleix
2003
ESP
+7.33
131.76
15
NESWEDA Nicolas
2003
ESP
+7.83
136.51
16
PEREZ AREVALO Albert
2003
ESP
+8.42
142.13
17
MARRE Aleix
2003
ESP
+10.56
162.48
18
OLIVER Albert
2003
ESP
+11.05
167.14
19
ARRUEBO Alejandro
1999
ESP
+11.66
172.95
20
MUNIZ GARCIA - CERNUDA Carlos
2003
ESP
+12.76
183.41
21
BALLESTEROS Daniel
2001
ESP
+12.80
183.79
22
CASTELL GAJA Marti
2004
ESP
+13.69
192.26
23
SANTILARI Ot
2003
ESP
+13.79
193.21
24
SOLER Arnau
1994
ESP
+14.08
195.97
25
ARANDA GOMEZ Diego
2004
ESP
+14.31
198.16
26
FLETA HOSPITAL Oscar
2004
ESP
+18.11
234.30
27
PARSOIRE Leandre
2004
AND
+18.61
239.06
28
SAN JOSE ONCINA Sergio
2004
ESP
+19.98
252.09
29
MARSAL TORT Marti
2004
ESP
+22.98
280.63
30
VINUESA Gorka
2001
ESP
+27.48
323.44
31
HERNANDIS FERRER Glenn
2004
AND
+27.55
324.10
32
DIEZ BERISTAIN Pablo
2004
ESP
+34.62
391.36
33
CHAMORRO OLIVERAS Sagar
2004
ESP
+52.42
560.68
Did not finish 2nd run
MATEO PASCUAL Juan
2004
ESP
PI VALLEGANT Ewen
2004
ESP
ROSELL RUIZ Pau
2003
ESP
SANCHO LEAL Ventura
2004
AND
MARIM Pedro
2003
POR
ALMIRALL PEREZ Miguel Chi Hung
2003
HKG
GOULA BALLESTER Francesc
2001
ESP
SISNIEGA Gonzalo
2001
ESP
JAEN Ferran
2002
ESP
PRIETO BRAVO Alfred
2001
ESP
GIL SIXTO Cerni
2004
AND
MIQUEL Alejandro
2002
ESP
CAPDEFERRO David
2002
ESP
FONSECA GUERRA Joel
2003
AND
ROBERT Pol
1997
AND
BESO Samuel
2002
ESP
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
MARTINEZ Jon
1998
ESP
ACOSTA Ty
2002
AND
Disqualified 2nd run
JORGE BERGE Jan
2004
ESP
DE OLAZABAL FERNANDEZ Juan
2004
ESP
GONZALEZ ALCON Juan
2004
ESP
MARISTANY BRENDLE Marcos
2004
ESP
BARATA CARLOS
2004
ESP
PLEGUEZUELOS RICO Pablo Nicolas
2004
ESP
ERDOZAIN BARBER Pablo
2004
ESP
TORRELLES AYMERICH Jan
2004
ESP
ESTEBAN UNA Miguel
2004
ESP
ETXEBERRIA AZKONA Mikel
2002
ESP
GARCIA Alvaro
2002
ESP
GONZALEZ COPADO Adria
1999
ESP
MARTINEZ SOLER-DUFFO Hugo
2003
ESP
MEIRE Guillermo
2003
ESP
NUNEZ ALONSO Jaume
2003
AND
ERGUIN Mikel
2000
ESP
CORNELLA GUITART Pere
2004
AND
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TARRAGO Marti
2003
ESP
SALINAS Ander
2002
ESP
ABBADINI FERNANDEZ Andrea
2004
ESP
PETROVIC GOICOECHEA Jorge
2003
ESP
PEREZ DEL MOLINO Gonzalo
2004
ESP
ROS Gerard
2003
ESP
CARO PRATS Xisco
2004
ESP
FERNANDEZ PAEZ Marc
2004
AND
BOREN Pol
2002
ESP
SOLER RULLIER Carles
2002
AND
FONTSARE Ricardo
2001
ESP
RAMOS Manuel
2002
POR
INDIANO Pau
2002
ESP
HERENCIA PADILLA Oihan
2004
ESP
BELLVIS Juan
2001
ESP
IZQUIERDO AGUINACO Javier
2004
ESP
ESCABROS GONZALEZ Iu
2003
AND
ISERN Jan
2001
ESP
IZQUIERDO Luis
2003
ESP
FERNANDEZ DE TROCONIZ Inaki
2003
ESP
ESPANA Ari
2002
ESP
ARIS Octavi
2002
ESP
FERRARI ROGE Robert
2002
AND
SULE Jan
2003
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run