official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HENNING Emelie
1999
SWE
1:44.60
23.80
2
TOTH Zita
2002
HUN
+0.22
25.34
3
WATANABE Eren
2003
JPN
+0.77
29.17
4
PANDURITSCH Alessia
2005
GER
+1.18
32.04
5
LIPP Elina
2002
GER
+1.50
34.27
6
MARSCHEL Kim
2004
GER
+1.52
34.41
7
BACKLUND Liza
2004
SWE
+2.01
37.83
8
STOCK Kathrin
2002
AUT
+2.10
38.46
9
FISCHER Pauline
2003
GER
+2.16
38.87
10
BLOK Noa
2000
NED
+2.66
42.36
11
WAROSCHITZ Maja
2006
AUT
+2.73
42.85
12
WOERLE Emily
2005
GER
+2.87
43.83
12
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+2.87
43.83
14
RODARI Lisa
2001
ITA
+3.11
45.50
15
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+3.52
48.37
16
KLEIN Lara
2003
GER
+3.76
50.04
17
MADSEN Kristiane Roer
2002
DEN
+4.03
51.93
18
HRGIC Lana
2005
AUT
+4.36
54.23
19
ACKER Filippa
2004
AUT
+6.64
70.14
20
HOLMES Charlotte
2005
GBR
+6.79
71.19
21
PRANGER Laura
2006
AUT
+6.86
71.68
22
VOGG Amelie
2006
GER
+7.27
74.54
23
HOWESON Olivia
2006
GBR
+7.63
77.05
24
WAKATSUKI Yuka
2002
JPN
+8.23
81.24
25
FLOETGEN Leonie
2000
GER
+8.24
81.31
26
THIRY Lilian
2003
GER
+9.39
89.33
27
BARTLETT Honor
2005
GBR
+9.79
92.12
28
DEHNING Lilli
2006
GER
+11.07
101.06
29
HOELLWARTH Lara
2006
AUT
+12.05
107.90
30
STOEFFLER Lara
2005
AUT
+13.10
115.22
31
PRESSLER Chiara
2004
GER
+13.78
119.97
32
RETTENWENDER Lisa Marie
2005
AUT
+15.88
134.63
33
LORENZ Ottilie
2006
GER
+16.28
137.42
34
ACHATZ Chiara Celina
2006
AUT
+19.46
159.61
35
SKINNER Hannah
2006
GBR
+19.72
161.43
Did not finish 2nd run
KORTVELYESSY Dora
2006
HUN
WIMMER Julia
2006
GER
SCHMOELZ Yvonne
2006
AUT
HEINZ Jeannine
2006
GER
STECHL Lena-Maria
2004
GER
ROTTER Pauline
2006
GER
MENEGHETTI Emma
2006
GBR
UNTERLUGGAUER Mia
2005
AUT
MAURER Vivian
2006
GER
ZEHLE Greta
2004
GER
DRAGHIA Aida
2006
CAN
CRAWFORD Katie
2002
NZL
SEIS Lara Marie
2006
AUT
REISCHL Antonia
2006
GER
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
WELIE VAN Nikki
2001
SUI
SCHWARZENAUER Lena
2005
AUT
AUMANN Regina
2005
GER
TEN RAA Joyce
2003
LUX
JEDLICKOVA Sara
2004
CZE
TSCHACH Stella Terese
2006
AUT
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
JACKSON Lois
2001
GBR
LEITNER Christina
2005
GER
RIEGLER Elisa
2004
AUT
RAICH Leonie
2005
AUT
BOGNER Marie
2004
GER
FLATSCHER Julia
2000
AUT
SZOLLOS Noa
2003
ISR
GROSS Julia
2001
AUT
MOLLIN Axelle
2001
BEL
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
MAEDA Chisaki
1998
JPN
HERZ Celina
2000
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GORA Wiktoria
2004
POL
BORST Maria
2004
GER
SCHMELMER Isabella
2006
GER
HOLLMANN Hanna
2003
GER
WEILGUNY Sara
2004
AUT
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
LUSSNIG Leonie
2005
AUT
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
HOFHERR Isabel
2002
AUT
SALZGEBER Angelina
2004
AUT
BENTZ Paulina
2005
AUT
PULT Elisabeth
2003
AUT
BRUCE Abi
2000
GBR
MOSCA Domenica
2000
SUI
RABOU Noa
2004
NED
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
FALCH Natalie
2004
AUT
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
KUFAAS Mariel
1999
NOR
PRANTL Sarah
2002
AUT
THORESEN Anine
2001
NOR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
Did not start 1st run