official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CEDER Liv
2001
SWE
1:40.78
18.11
2
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+0.01
18.21
3
LAMURE Marie
2001
FRA
+0.05
18.61
4
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+0.21
20.21
5
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+0.32
21.32
6
PLATINO Elisa
1999
ITA
+0.44
22.52
7
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+0.68
24.92
8
DORIGO Fabiana
1998
GER
+0.78
25.93
9
GROB Stefanie
2004
SUI
+0.80
26.13
10
SYLVESTER-DAVIK Madeleine
2005
NOR
+1.08
28.93
11
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+1.11
29.23
12
NYBERG Lisa
2002
SWE
+1.18
29.94
12
ASTNER Nina
2000
AUT
+1.18
29.94
14
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.22
30.34
15
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
+1.23
30.44
16
JELINKOVA Adriana
1995
CZE
+1.33
31.44
17
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+1.53
33.44
17
DAHON Alizee
2002
FRA
+1.53
33.44
19
STOFFEL Elena
1996
SUI
+1.54
33.54
20
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+1.58
33.94
21
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+1.59
34.04
21
HARO Carmen
1998
FRA
+1.59
34.04
23
ROUX Tifany
1997
FRA
+1.68
34.95
24
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
+1.71
35.25
24
ZELGER Lorina
1999
SUI
+1.71
35.25
26
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+1.73
35.45
27
LINGG Charlotte
1999
LIE
+1.76
35.75
28
SCHMITT Janine
2000
SUI
+1.94
37.55
29
RIEDERER Elena
2005
AUT
+1.97
37.85
30
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.02
38.35
31
SOLA Beatrice
2003
ITA
+2.07
38.86
32
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.08
38.96
33
THORESEN Anine
2001
NOR
+2.09
39.06
34
FRITZ Jana
2005
GER
+2.15
39.66
35
POMARE Ambra
2004
ITA
+2.19
40.06
36
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+2.32
41.36
37
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+2.42
42.36
38
EGGER Magdalena
2001
AUT
+2.47
42.86
39
BUERGLER Viktoria
2004
AUT
+2.61
44.27
40
KASPER Vanessa
1996
SUI
+2.64
44.57
41
SALZGEBER Angelina
2004
AUT
+2.68
44.97
42
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.96
47.77
43
ACCAMBRAY Louison
2001
FRA
+3.07
48.88
44
FILSER Andrea
1993
GER
+3.30
51.18
44
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+3.30
51.18
46
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+3.33
51.48
47
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+3.39
52.08
48
FANTI Francesca
1999
ITA
+3.49
53.09
49
BRAND June
2005
FRA
+4.01
58.30
50
TOMSIC Nika
2000
SLO
+4.07
58.90
Did not qualify for 2nd run
TOTH Zita
2002
HUN
WAROSCHITZ Maja
2006
AUT
MEAD Darcie
1996
GBR
TEN RAA Gwyneth
2005
LUX
GUERINONI Alessia
2002
ITA
ZITZMANN Sophia
2003
GER
LIPP Elina
2002
GER
RAICH Leonie
2005
AUT
FALCH Natalie
2004
AUT
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
MAECHLER Janine
2004
SUI
HENNING Emelie
1999
SWE
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
ZOLLER Sarah
2002
SUI
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
HOFFMAN Madison
2000
AUS
LONGCHAMPS Noemie
2005
CAN
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run