official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRUPKA Jimmy
1998
USA
1:46.50
23.10
2
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+0.97
29.75
3
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+1.20
31.33
4
CHABLE Loic
2000
SUI
+1.38
32.56
5
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+1.44
32.97
6
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.49
33.31
7
SARCHETT Ryder
2003
USA
+1.63
34.27
8
BIGATEL Justin
2003
USA
+1.66
34.48
9
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+1.69
34.68
10
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+1.74
35.03
11
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+1.79
35.37
12
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+1.82
35.58
13
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+1.90
36.12
14
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.11
37.56
15
MARTIN Max
2000
USA
+2.18
38.04
16
SOLA Heming
2003
CAN
+2.61
40.99
17
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+2.64
41.20
18
ALKIER Justin
1998
CAN
+2.79
42.22
19
O BRIEN Preston
2001
USA
+2.95
43.32
20
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+3.09
44.28
21
PALMQUIST Camden
2003
USA
+3.40
46.41
22
MATHERS Jeremy
2001
USA
+3.93
50.04
23
BUZEK Stanley
2005
USA
+4.29
52.51
24
BIRKNER Alexander
1998
USA
+4.64
54.90
25
RONNER Jan
2000
AUT
+4.77
55.80
26
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.76
62.58
27
DETS Taras
2001
CAN
+5.89
63.47
28
MCADAM Hugh
2000
AUS
+5.93
63.75
29
BRAYTON Hunter
1999
USA
+6.24
65.87
30
SYLVESTRE Nathaniel
2004
CAN
+6.84
69.98
31
SNYDER Bennett
2001
USA
+7.08
71.63
32
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+7.36
73.55
33
GILLIS Daniel
2002
USA
+7.49
74.44
34
RYAN Bobby
1999
USA
+7.82
76.70
35
SUBITH Kai
2005
USA
+8.14
78.90
36
TAKAGI Togo
2001
JPN
+8.36
80.40
37
VALADKA Aleksas
2003
CAN
+9.32
86.98
38
YATES Dawson
2000
CAN
+9.48
88.08
39
KURSH Gerrit
2003
USA
+9.58
88.77
Did not qualify for 2nd run
ARMSTRONG Filip
2005
CAN
EDER Graeme
2005
CAN
KELLY Chase
2005
USA
MORKEN David
2005
USA
GILBERT Sascha
2004
CAN
BROOKS Caleb
2004
CAN
YOUNG Oliver
2004
CAN
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
THOMPSON Gered
2004
CAN
SWEENEY Nolan
2004
USA
MIKELL Townsend
2004
USA
DONLEY Finnigan
2005
USA
HANNA Colin
2004
USA
NELSON Joshua
2004
USA
Did not finish 2nd run
TRAVIS Gunnar
2003
USA
NOZAWA Yukimaru
2005
JPN
DEMARCO Nick
2005
USA
FOOTE Jacob
2004
CAN
EID Hunter
2001
USA
SIMON Jordan
2003
USA
BARABE Alexis
2003
CAN
DIGANGI Harrison
2002
USA
BROWN Benny
2003
USA
SASAKI Akira
1981
JPN
LAGIER Jeremie
1998
FRA
PALMER Adam
2003
SWE
BOWERS Jack
2000
USA
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
HEAYDON Henry
2001
AUS
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
CORNELIUS Cooper
1999
USA
POULTER Jay
2003
USA
FERRI James
1996
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STEVENS Dylan
2004
CAN
WELCH Charles
2004
USA
FERUCCI Daniel
2005
USA
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
POWELL Appollo
2003
USA
SMITH Jack
2001
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
MOZEN Isaac
2001
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
STAURSET Isak
1999
NOR
GRAVES Tanner
2002
USA
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
LESSARD Raphael
2001
CAN
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
ZIMMER Oscar
2001
NOR
PUCKETT Cole
2000
USA
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
DILLING Jacob
1999
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run