official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALKIER Justin
1998
CAN
1:39.45
24.36
2
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+0.26
26.27
3
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+0.27
26.34
4
PALMQUIST Camden
2003
USA
+0.53
28.25
5
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+0.58
28.62
6
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+0.66
29.20
7
CHABLE Loic
2000
SUI
+0.98
31.55
8
DILLING Jacob
1999
USA
+1.49
35.30
9
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.54
35.66
10
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.05
39.41
11
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+2.10
39.77
12
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+2.11
39.85
13
BIGATEL Justin
2003
USA
+2.19
40.44
14
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.50
42.71
15
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+2.58
43.30
16
HEAYDON Henry
2001
AUS
+2.59
43.37
17
MATHERS Jeremy
2001
USA
+2.63
43.67
18
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+2.68
44.03
19
MARTIN Max
2000
USA
+2.92
45.79
20
LESSARD Raphael
2001
CAN
+2.97
46.16
21
RONNER Jan
2000
AUT
+3.06
46.82
22
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+3.18
47.70
23
FERRI James
1996
USA
+3.19
47.78
24
O BRIEN Preston
2001
USA
+3.45
49.68
24
PUCKETT Cole
2000
USA
+3.45
49.68
26
BOWERS Jack
2000
USA
+3.80
52.25
27
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+4.06
54.16
28
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+4.25
55.56
29
PALMER Adam
2003
SWE
+4.83
59.81
30
SATO Ryuma
1999
JPN
+4.92
60.47
31
SASAKI Akira
1981
JPN
+5.65
65.83
32
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+6.18
69.72
33
DETS Taras
2001
CAN
+6.25
70.24
34
SIMON Jordan
2003
USA
+6.76
73.98
35
BIRKNER Alexander
1998
USA
+6.97
75.52
36
BRAYTON Hunter
1999
USA
+7.03
75.96
37
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+7.33
78.16
38
VALADKA Aleksas
2003
CAN
+7.66
80.59
39
TAKAGI Togo
2001
JPN
+8.14
84.11
40
THOMPSON Gered
2004
CAN
+8.42
86.17
40
BROWN Benny
2003
USA
+8.42
86.17
42
SUBITH Kai
2005
USA
+8.51
86.83
43
RYAN Bobby
1999
USA
+8.56
87.19
44
NOZAWA Yukimaru
2005
JPN
+8.58
87.34
45
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+8.92
89.84
46
POWELL Appollo
2003
USA
+9.22
92.04
47
EID Hunter
2001
USA
+9.61
94.90
48
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+13.78
125.51
49
STRAUCH Tucker
2000
USA
+13.98
126.98
50
MIKELL Townsend
2004
USA
+14.33
129.55
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
EDER Graeme
2005
CAN
SYLVESTRE Nathaniel
2004
CAN
YOUNG Oliver
2004
CAN
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
FERUCCI Daniel
2005
USA
DONLEY Finnigan
2005
USA
BUZEK Stanley
2005
USA
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
KURSH Gerrit
2003
USA
DEMARCO Nick
2005
USA
HANNA Colin
2004
USA
FOOTE Jacob
2004
CAN
NELSON Joshua
2004
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
BARABE Alexis
2003
CAN
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
SOLA Heming
2003
CAN
BOEHM Gianluca
2000
SUI
ST-GERMAIN William
1992
CAN
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
Did not start 1st run