official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
1:27.52
33.83
2
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+0.37
36.92
3
LOKMIC Emir
1997
BIH
+0.45
37.58
4
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+0.51
38.08
5
HEINE Oscar
2003
AUT
+0.58
38.67
6
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.60
38.83
7
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+0.81
40.59
8
KROTA Filip
2000
CRO
+1.08
42.84
9
GARTNER Anze
2001
SLO
+1.16
43.51
10
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+1.22
44.01
11
KAISER Manuel
2003
AUT
+1.28
44.51
12
KEKESI Marton
1995
HUN
+1.53
46.59
13
BOWERS Jack
2000
USA
+1.56
46.84
14
AZNOH Rok
2002
SLO
+1.98
50.35
15
PETANJKO William
2003
CRO
+2.30
53.01
16
STRAUSS Florian
2004
AUT
+2.43
54.10
17
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.52
54.85
18
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+2.57
55.27
19
WAGNER Paul
2004
AUT
+2.59
55.43
20
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.66
56.02
21
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+3.14
60.02
22
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+3.41
62.27
23
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
+3.51
63.11
24
MOZEN Isaac
2001
USA
+3.64
64.19
25
OTSU Ayumu
2003
JPN
+3.80
65.53
26
TAKAGI Togo
2001
JPN
+3.81
65.61
27
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+4.24
69.20
28
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+4.56
71.86
29
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+4.73
73.28
30
MUIGG Manuel
2004
AUT
+4.84
74.20
31
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+5.19
77.12
32
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
+6.00
83.88
33
ZANGERL Rafael
2005
AUT
+6.54
88.38
34
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+8.24
102.56
35
MELIHEN Miha
2005
SLO
+9.68
114.57
36
ARCON Anzej
2005
SLO
+9.71
114.82
37
FERJANCEK Martin
2005
SVK
+10.69
122.99
38
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+13.30
144.76
39
ELETTI Riccardo Mattia
2005
CRO
+18.31
186.55
40
SMID Daniel
2005
SLO
+18.54
188.47
41
WHITBY Roman
2002
AUS
+19.13
193.39
42
SELMANAGIC Sadik
2005
BIH
+20.81
207.41
Did not finish 2nd run
MATJASIC Vid
2005
SLO
MEHIC Afan
2005
BIH
SMUC Maks
2005
SLO
ZUNKO Marcel
2005
SLO
KOBE Amadej
2005
SLO
ROBERTS Keir
2002
NZL
RECEK Gal
2005
SLO
ZIDARN Nejc
2004
SLO
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
BENNETT Elliott
2003
GBR
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
BEUKER Jannes
2002
NED
TERZIC Dino
2000
BIH
LEGGETT Connor
2000
AUS
WACHTER Simon
2004
AUT
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
TRSAN Tim
2001
SLO
DYRBYE Casper
1996
DEN
BIRAN Itamar
1998
ISR
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
NEFF Alois
2001
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run