official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HROVAT Meta
1998
SLO
1:47.70
6.00
2
DANIOTH Aline
1998
SUI
+0.89
12.03
3
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+1.28
14.68
4
DVORNIK Neja
2001
SLO
+1.33
15.01
5
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.85
18.54
6
RAST Camille
1999
SUI
+1.98
19.42
7
SMART Amelia
1998
CAN
+2.01
19.62
8
RASK Sara
2000
SWE
+2.08
20.10
9
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+2.11
20.30
10
HENSIEN Katie
1999
USA
+2.31
21.66
11
NORBYE Kaja
1999
NOR
+2.33
21.79
12
KORPIO Nella
1999
FIN
+2.36
22.00
13
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+2.59
23.56
14
EGLOFF Selina
2001
SUI
+2.67
24.10
15
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.76
24.71
16
OSTLER Martina
1998
GER
+2.89
25.59
17
GOOD Nicole
1998
SUI
+2.97
26.13
18
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+3.23
27.89
19
ESCANE Doriane
1999
FRA
+3.47
29.52
20
LUCZAK Magdalena
2001
POL
+3.51
29.79
21
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+3.54
29.99
22
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
+3.59
30.33
23
CASHMAN Keely
1999
USA
+3.65
30.74
24
MONSEN Marte
2000
NOR
+3.68
30.94
25
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+3.71
31.15
26
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+3.84
32.03
27
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+4.42
35.96
28
LAMURE Marie
2001
FRA
+5.03
40.09
29
GULLI Anita
1998
ITA
+5.11
40.64
30
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+5.20
41.25
31
PODREPSEK Ula Stella
2000
SLO
+8.09
60.83
32
THOMAS Claire
1998
USA
+8.11
60.97
33
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
+8.16
61.31
34
HENNING Emelie
1999
SWE
+8.32
62.39
35
POSPISILOVA Klara
1999
CZE
+9.87
72.90
36
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+10.19
75.07
37
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
+10.79
79.14
38
GUERILLOT Vanina
2002
POR
+12.02
87.47
39
MAEDA Marino
2000
JPN
+12.93
93.64
40
KROKHINA Sofia
1999
RUS
+13.69
98.79
41
DORULTAN Katalin
2001
HUN
+15.54
111.33
42
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
+16.69
119.13
43
TAMURA Minori
1998
JPN
+18.54
131.67
44
KYRITSI Aristi
1999
GRE
+22.20
156.47
45
POHARTSEVA Valeriia
2000
UKR
+23.13
162.78
46
MURPHY Elle
2001
IRL
+26.32
184.40
47
KNOPOVA Tetiana
2001
UKR
+28.01
195.85
48
BAROUDI Christina
2001
LBN
+50.32
347.07
49
WAHLEITHNER Ana Noelle
2002
PHI
+1:00.90
418.79
Did not finish 2nd run
MECATTAF Louise Anne caroline
2001
LBN
LEE Wen-Yi
2002
TPE
LEON Fernanda
2001
CHI
MAJTENYI Hanna
2001
HUN
HROMCOVA Petra
1998
SVK
ANDERSON Jessica
1998
GBR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
BROMEE Ella
2000
SWE
EGGER Magdalena
2001
AUT
SARACCO Carlotta
1999
ITA
MAEDA Chisaki
1998
JPN
NULLMEYER Ali
1998
CAN
Did not finish 1st run
SAMAHA Nicole
2000
LBN
TORSANI Anna
2001
SMR
SPRINGER Isabella
2000
BRA
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
DURLU Ayse
1998
TUR
ARAMBURO Emilia
2002
CHI
BIELIUNAITE Smilte
2002
LTU
FRENKEL Mijal
2002
CHI
AUSTIN Emma
2002
IRL
GILLARD Amelia
2000
NZL
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
ZDORT Zofia
2000
POL
MOLLIN Axelle
2001
BEL
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
CLERC Mialitiana
2001
MAD
HOZMANN Szonja
2001
HUN
ZBASNIK Lana
1999
CRO
LEVER Beatrix
1998
CAN
TOTH Zita
2002
HUN
ACCAMBRAY Louison
2001
FRA
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
PALLA Victoria
2001
GBR
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
DON Katrin
1998
SLO
NOVA Tereza
1998
CZE
ASTNER Nina
2000
AUT
CLEMENT Justine
1999
CAN
OBLAK Rebeka
2001
SLO
SCHOEPF Emily
2000
AUT
SANDULLI Elena
2000
ITA
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
MANGOLD Luisa
2000
GER
WILLIBALD Martina
1999
GER
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
PIJOLET Clara
1998
FRA
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
HURT A J
2000
USA
CEDER Liv
2001
SWE
Did not start 1st run