official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEHTO Elian
2000
FIN
1:50.24
43.66
2
BOWERS Jack
2000
USA
+0.13
44.85
3
AMMAN Hannes
2002
GER
+0.37
47.05
4
TORVINEN Turo
2000
FIN
+0.75
50.53
5
WOLF Simon Luca
2001
GER
+1.15
54.20
6
URY Balint
2003
HUN
+1.69
59.14
7
SILVESTRE Paul
2003
FRA
+1.85
60.61
8
PROFANTER Santino
2001
AUT
+2.00
61.98
8
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+2.00
61.98
10
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.48
66.38
11
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+2.96
70.78
12
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+3.21
73.07
13
NOVAK Oskar
2000
CZE
+3.25
73.44
14
ZAMPA Teo
2002
SVK
+3.35
74.35
15
BOISSY Loan
2002
FRA
+3.42
74.99
16
ACOSTA Ty
2002
AND
+4.78
87.45
17
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+5.21
91.39
18
GROSSMAN Buey
2002
USA
+5.29
92.13
19
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+5.30
92.22
20
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+5.42
93.32
21
MERANER Thomas
2002
ITA
+5.65
95.42
22
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+5.87
97.44
23
AINSLIE Rowen
2001
USA
+5.98
98.45
24
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+6.95
107.33
25
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+6.98
107.61
26
VON STEUN Vincent
2001
GER
+7.24
109.99
27
COMPLOJ Rene
2002
ITA
+7.62
113.47
28
HERZOG Fabian
2003
GER
+8.38
120.44
29
BRAUN Felix
2004
ITA
+9.83
133.72
30
MARWIJK VAN Marijn
2004
NED
+11.12
145.54
31
STAUDER Gabriel
2003
ITA
+11.24
146.64
32
MONZ Johannes
2003
AUT
+11.35
147.65
33
PATRIARCA Mattia
2003
ITA
+11.38
147.92
34
RAMSBACHER Mika
2004
GER
+11.44
148.47
35
BOTZNER Max
2004
ITA
+11.52
149.20
36
HALL Alistair
2003
GBR
+11.59
149.85
37
KLOCKE Finn
2004
GER
+12.28
156.17
38
GRAUER Timon
2004
GER
+12.77
160.66
39
MAEHLER Luis
2004
GER
+14.43
175.87
40
CLARKE Alexandre
2003
GBR
+15.17
182.64
41
SIGLHUBER Martin
2004
GER
+17.32
202.34
Did not finish 2nd run
VOIGT Tobias
2004
GER
KAUFMANN Matthias
2004
ITA
WEISS Sebastian
2004
GER
HEUSEL Cedric
2004
GER
STEENSTRA Lars
2004
NED
LUDWIG Max
2002
GER
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
BESSER Felix
2003
GER
CECCARELLI Francis
2003
ITA
JUSE Felix
2003
GER
VALERI David
2000
HUN
WITTE Jonas
2003
GER
HACKL David
2001
AUT
KAGLEDER Matthias
2003
GER
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
KOMSIC Dario
2000
CRO
PERATHONER Max
2003
ITA
KOULA Jan
2000
CZE
MAIR Pascal
2000
AUT
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
HOAREAU Benjamin
2002
FRA
Did not finish 1st run
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
PASEL Leo
2004
GER
METHERINGHAM Zachary
2004
GBR
BRUNNER Vincenz
2004
GER
MAYR Lukas
2004
GER
MANHART David
2004
GER
STEINDL Tobias
2001
GER
PISONI Simone
2003
ITA
RIGGENMANN Paul
2003
GER
BERTI Tommaso
2001
ITA
MAST Marc
2002
GER
PARTH Max
2002
ITA
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
SZKOLA Bartosz
2002
POL
LINDENMAYER Felix
2002
GER
SCHMID Simon
2001
GER
KROTA Filip
2000
CRO
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
WITTE Linus
2001
GER
Did not start 1st run