official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHKANOVA Maria
1989
BLR
1:26.16
26.31
2
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+0.23
28.26
3
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+0.51
30.63
4
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+0.57
31.14
5
LUGON-MOULIN Laurine
2001
FRA
+1.05
35.21
6
TOMSIC Nika
2000
SLO
+1.15
36.05
7
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+1.41
38.26
8
SOLA Beatrice
2003
ITA
+1.44
38.51
9
HALLER Celina
2000
ITA
+1.45
38.60
10
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+1.70
40.71
11
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+1.76
41.22
11
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+1.76
41.22
13
BELFROND Annette
2002
ITA
+1.83
41.81
14
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+1.87
42.15
15
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
+2.00
43.26
16
DAVID Candice
2000
FRA
+2.01
43.34
17
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+2.03
43.51
18
GIRINA Vitalina
2001
RUS
+2.19
44.87
19
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+2.21
45.03
20
PALLA Victoria
2001
GBR
+2.48
47.32
21
KANG Youngseo
1997
KOR
+2.71
49.27
22
KORPIO Nella
1999
FIN
+2.83
50.29
23
MEYER Garance
2004
FRA
+2.84
50.37
23
DERKS Kiara
2001
NED
+2.84
50.37
25
PFIFFNER Svenja
2001
SUI
+2.86
50.54
26
STEINMAIR Laura
2000
ITA
+3.08
52.41
27
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+3.13
52.83
28
FUCHS Sue
2001
SUI
+3.26
53.93
29
BANCHI Martina
2003
ITA
+4.69
66.05
30
DVORNIK Pika
1992
SLO
+5.00
68.67
31
ABAD Celia
2000
ESP
+5.65
74.18
32
WOESS Laura
2000
AUT
+5.67
74.35
33
FELICETTI Giorgia
2001
ITA
+5.99
77.06
34
FLOREK Patrycja
2003
POL
+6.33
79.94
35
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+6.68
82.91
36
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
+7.85
92.82
37
BONDARE Liene
1996
LAT
+9.14
103.75
38
ZAHALKOVA Tereza
1996
CZE
+11.05
119.93
39
GRGURIC Tili
2004
CRO
+11.26
121.71
40
TASCHLER Johanna
2003
ITA
+11.58
124.42
41
SHERLOCK Stella
2005
USA
+17.37
173.48
42
MARMARELLI Fani
1999
GRE
+18.47
182.80
43
TARRAGO Georgina
2004
ESP
+19.11
188.22
44
STINGL Larissa
2005
LIE
+19.51
191.61
45
TORSANI Anna
2001
SMR
+21.52
208.64
46
LEE Wen-Yi
2002
TPE
+22.34
215.59
47
PALANTZA Rafailia
2005
GRE
+24.76
236.09
48
SKAPARE Emilija Anna
2004
LAT
+28.38
266.76
49
KOVALEVA Valeriya
2003
UZB
+36.02
331.49
50
KALTSOGIANNI Rigina Eleftheria
2005
GRE
+38.49
352.42
51
CORNU-WONG Chloe Amelia Elsa
2005
HKG
+41.31
376.31
Did not finish 2nd run
KING Audrey Alice
2002
HKG
KALTSOGIANNI Maria Nikoleta
2003
GRE
STAFFORD Guisane
2002
AUS
COLOMBO Sofia
2004
ITA
FOSTER Sophie
2003
GBR
BLANDING Maggie
2004
USA
KEMPENAERS Elle
1998
BEL
RIM Seung-Hyun
2000
KOR
SCHRANZHOFER Emily
2002
ITA
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
POMARE Ambra
2004
ITA
SAWICKA Aniela
2001
POL
TABARELLI Alexia
2003
ITA
BRUCE Abi
2000
GBR
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
TOTH Zita
2002
HUN
MOLLIN Axelle
2001
BEL
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MOULIA Maria
2005
GRE
BARTLETT Honor
2005
GBR
PHOTIADES Karolina
1998
CYP
BISERE Laura
2002
LAT
LEK Ilse
2002
NED
PUCKETT Riley
2003
USA
BESO GODOY Jara
2004
ESP
LILES Ava
2003
USA
NOVIKOVA Diana
2003
RUS
BLOK Finn
2003
NED
VALLCORBA Lisa
2001
ESP
SUGIMOTO Himaka
2003
JPN
CHOI Taehee
2005
KOR
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
RONCHI Martina
2003
ITA
SANMARTIN ARBONES Ines
2001
ESP
MATTIOLO Sara
1999
ITA
DANIELS Daisi
2002
GBR
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
STOCK Kathrin
2002
AUT
GAUL Sammie
2001
AUS
PALAMARA Gaia
2002
ITA
LOCHNER Katharina
2000
GER
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
RECH Anna
2000
ITA
BLOK Noa
2000
NED
SINIGOI Caterina
2003
ITA
ELLIFF Alexa
2003
GBR
SAALOVA Kristina
1991
SVK
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run