official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GREBER Jakob
2003
AUT
1:38.69
23.00
2
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.02
23.15
3
KATO Seigo
1998
JPN
+0.42
26.11
4
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+1.41
33.43
5
WITTE Linus
2001
GER
+1.81
36.39
6
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+2.22
39.42
7
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
+3.44
48.45
8
STURM Asaja
2006
AUT
+3.84
51.40
9
WACHTER Simon
2004
AUT
+3.86
51.55
10
ADAMS Jack
1998
NZL
+3.90
51.85
11
KROUPA Stepan
2003
CZE
+5.57
64.20
12
IRVING Jack
2005
GBR
+5.66
64.87
13
ROESLE Felix
2005
GER
+6.47
70.86
14
EBERLE Cyril
2002
SUI
+6.52
71.23
15
FEICHTER Jonas
2006
ITA
+7.03
75.00
16
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+8.14
83.21
17
HARTMANN Paul
2006
GER
+8.22
83.80
18
LISCH Christopher
2006
AUT
+8.48
85.73
19
ZANGERL Rafael
2005
AUT
+8.93
89.05
20
WYRSCH Alessio
2003
SUI
+10.81
102.96
21
AERTS Vico
2005
BEL
+11.34
106.88
22
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+14.52
130.40
23
VAN ORTEN Stef
2006
BEL
+15.41
136.99
Did not finish 2nd run
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
VOGLER Cyril
2006
SUI
SCHAEFER Jonas
2005
AUT
PASSRUGGER Jakob
2005
AUT
FOSSLAND Warner
2001
USA
RAINER Florian
2005
AUT
KAUFMANN Christian
2004
AUT
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
BRANDIS Benno
2006
GER
POELL Christoph
2003
AUT
WAGNER Paul
2004
AUT
REISER Nando
2002
SUI
WOLF Simon Luca
2001
GER
TRUNK Tamas
2003
HUN
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MANGWETH Yannick
2006
AUT
HEIM Leo
2006
AUT
KASHIOURIS ARBUTHNOT Andreas Bruce Markos
2006
CYP
HUTTEN Luca
2006
NED
CUTTING Isaac
2004
IRL
STANDER Louis
2005
BEL
DE BRAUWER Niels
2002
BEL
KWAK Rinze
2004
NED
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
BOUAS Christos
2006
BEL
ZUEND Yannick
2005
LIE
ABDERHALDEN Terry
2006
SUI
CLAUSING Mees
2004
NED
MARXER Samuel
2004
LIE
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
DAVIDSSON Bjorn
2003
ISL
MARCHESE Alessio
2003
SUI
KOCH Stephan
2006
AUT
KUBES David
2002
CZE
BLASBICHLER Simon
2004
ITA
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
PLUNGER Jan
2004
ITA
WIESER Justin
2006
AUT
GANTENBEIN Luca
2006
SUI
SIEGWOLF Christian
2005
GER
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
TOENIG Luis
2006
AUT
ELLMER Elias
2004
AUT
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
PIXNER Daniel
2003
ITA
SIEDER Lukas
2005
ITA
ZEHENTNER David
2005
AUT
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
OSCH Matthieu
1999
LUX
URY Balint
2003
HUN
KAISER Manuel
2003
AUT
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
WALCH Fabio
2003
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
ZERHOCH Dominik
2001
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
Sanctions
Athlete
Nation
Violation
Sanction
GSTREIN Nicolas
AUT
ICR 629.3 Competitor who do not pass through a gate correctly
Reprimand