official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
EKMAN Susanne
1978
SWE
2:19.95
17.44
2
KVOPKOVA Maria
1975
SVK
+0.32
19.29
3
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
+0.88
22.53
4
HAMMARBERG Aasa
1975
SWE
+3.03
34.98
5
FAVE Marika
1973
ITA
+3.57
38.10
6
ORMOND Sophie
1979
FRA
+3.64
38.51
7
KAKISAKA Risa
1979
JPN
+3.90
40.01
8
ISHIDA Marina
1976
JPN
+4.65
44.35
9
SAITO Yumi
1978
JPN
+4.69
44.58
9
ERLEBACHOVA Eva
1974
CZE
+4.69
44.58
11
JAGERCIKOVA Jana
1975
SVK
+5.04
46.61
12
BERNARD Eloise
1978
FRA
+5.72
50.55
13
SAILER Martina
1978
USA
+6.12
52.86
14
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
+6.46
54.83
15
ZIRKNITZER Annelies
1974
AUS
+6.49
55.00
16
TAKEDA Mio
1978
JPN
+7.07
58.36
17
BOUZKOVA Hana
1978
CZE
+7.91
63.22
18
KUEHNI Sandra
1974
SUI
+8.15
64.61
19
SCIPIONE Wendy
1975
USA
+8.22
65.02
20
TONINI Julia
1977
FRA
+8.85
68.66
21
CHIESA Manuela
1975
SUI
+8.88
68.84
22
ROZANSKA Kinga
1978
POL
+9.39
71.79
23
DIMOVA Alexandra
1979
BUL
+11.62
84.69
24
MUELLER Jenny
1973
SUI
+12.37
89.03
25
SUDOVA Sarka
1978
CZE
+13.36
94.76
26
PERLUS Haley
1980
CAN
+15.71
108.37
27
MUNROE Heather
1975
CAN
+15.81
108.94
28
BES GINESTRA Cristina
1977
ESP
+15.90
109.47
29
BUCKLEY Jennifer
1979
CAN
+15.98
109.93
30
BURKE Shaunna
1975
CAN
+16.71
114.15
31
SIPARENKO Yulia
1980
UKR
+16.73
114.27
32
KRACIUK Anna
1973
POL
+18.13
122.37
33
KO Myung Hee
1979
KOR
+21.47
141.70
34
CHEE In
1978
KOR
+24.60
159.82
35
PARK Se Young
1978
KOR
+24.64
160.05
36
CHOI Hye Joo
1979
KOR
+25.91
167.40
37
POPESCU Simona
1978
ROU
+26.45
170.53
38
GISEM Elena
1978
UKR
+31.40
199.18
39
PERENYI Petra
1977
HUN
+32.32
204.50
40
TASSIONA Evdoxia
1980
GRE
+34.17
215.21
41
RITCHIE Monique
1976
NZL
+35.94
225.45
42
BARTSCH Brigitta
1978
NZL
+43.47
269.03
43
SAVVIDOU Ioanna
1978
CYP
+43.50
269.21
44
ST. CLAIR BROWN Harriet
1978
NZL
+48.91
300.52
45
KAYROUZ Houda
LIB
+1:08.90
416.22
46
SENCER Melis
1981
TUR
+1:28.02
526.88
47
DILBER Asli
1976
TUR
+1:53.04
671.69
48
DELEN Zeyneb
1976
TUR
+4:12.85
1480.88
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SEDOVA Karolina
1977
CZE
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
TRAVERS Tierney
1979
CAN
IOSHENKO Natali
1981
UKR
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
CANALS CASELLAS Neus
1978
ESP
NOGI Masami
1979
JPN
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
BUGYA Fruzsina
1980
HUN
KOUTRA Konstantina
1979
GRE
RAE Lisa
1979
AUS
BARSI Kinga
1976
HUN
BYLUND Nina
1978
SWE
PISAROVICOVA Jana
1980
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run