official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VERBEKE Tom
1997
BEL
1:25.03
28.30
2
DORNAUER Armin
2000
AUT
+0.10
29.16
3
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+0.12
29.33
4
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+0.56
33.11
5
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+0.64
33.79
6
NIKIC Leon
1999
CRO
+0.68
34.14
7
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.85
35.60
8
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.01
36.97
9
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+1.73
43.15
10
WITTE Linus
2001
GER
+1.83
44.01
11
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+1.93
44.87
12
WOLF Simon Luca
2001
GER
+2.01
45.56
13
FROST Roman
1999
GER
+2.10
46.33
14
KRAUSE Werner
2000
GER
+2.29
47.96
15
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.34
48.39
16
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.43
49.16
17
RONCHI Giorgio
1999
ITA
+2.55
50.19
18
SCURI Alessandro
1997
ITA
+2.92
53.37
19
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+3.02
54.23
20
BOLZ Jonas
1999
GER
+3.30
56.63
21
SCHMID Simon
2001
GER
+3.50
58.35
22
STEPAN Martin
1995
CZE
+3.62
59.38
23
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+3.95
62.21
24
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+4.43
66.33
25
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+4.60
67.79
26
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+5.05
71.66
27
GRAEFE Philipp
2002
GER
+5.19
72.86
28
DICK Lukas
1996
GER
+5.37
74.40
29
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+5.74
77.58
30
ORRELL Jamie
2002
GER
+6.40
83.25
31
THIELE Severin
2001
GER
+6.67
85.56
32
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+7.01
88.48
33
VON STEUN Vincent
2001
GER
+7.06
88.91
34
HERZOG Fabian
2003
GER
+7.72
94.58
35
HENK Timo
2001
GER
+8.04
97.33
36
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+8.15
98.27
37
BOLZ Simon
2003
GER
+8.38
100.24
38
MAST Marc
2002
GER
+8.48
101.10
39
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+8.78
103.68
40
IRMEN Ayk
2003
GER
+9.21
107.37
41
SCHOCH Jonas
2003
GER
+9.24
107.63
42
FRIBERT Henrik
2001
GER
+10.29
116.64
43
FISCHER Raphael
2003
GER
+10.78
120.85
44
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
+11.98
131.15
45
VERVOORT Max
1996
NED
+12.74
137.68
46
OTA Kenzo
2003
GER
+13.01
139.99
47
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
+25.14
244.13
Did not finish 2nd run
SCHEMMER Maximilian
2003
GER
GOESSL Florian
2002
GER
RUNGG Tamino
2002
GER
ROSENKRANZ Max Fabian
2002
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
AMMAN Hannes
2002
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
SALINI Alessandro
1998
ITA
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
DORN Carlo
1998
GER
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
VAN LOON Patrick
1998
ITA
HYSKA Martin
1994
SVK
Did not finish 1st run
HEISLITZ Paul
2002
GER
WIJMAN Thijmen
2002
NED
UNGER David
2003
GER
JUSE Felix
2003
GER
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
AUER Martin
2003
GER
RIGGENMANN Paul
2003
GER
STREIBL Marius
2001
GER
SENNHOFER Marinus
2002
GER
MULLER Marek
1998
CZE
NEFF Alois
2001
GER
SCHMETZER Ole
2000
GER
SOMWEBER Andre
1998
AUT
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
Did not start 1st run