official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VOGT Achim
1970
LIE
1:42.01
4.06
2
MULLEN Chad
1974
CAN
+0.57
8.42
3
BUECHEL Marco
1971
LIE
+0.93
11.17
4
GRUBER Christoph
1976
AUT
+1.49
15.45
5
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
+1.67
16.83
6
ISAXON Emanuel
1972
SWE
+1.84
18.13
7
SCHILCHEGGER Horst
1975
AUT
+1.92
18.74
8
GROS Sacha
1974
USA
+2.06
19.81
9
UOTILA Janne
1975
FIN
+2.36
22.11
10
NYHLEN Fredrik
1975
SWE
+2.43
22.64
11
VIELE David
1975
USA
+2.73
24.93
12
LANZINER Stefan
1975
AUT
+2.92
26.39
13
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+3.10
27.76
14
WYSSEN Koebi
1974
SUI
+3.21
28.60
15
BURKHARD Hans
1973
LIE
+4.07
35.18
16
LEUNIG Markus
1974
SUI
+4.29
36.86
17
GANAHL Markus
1975
LIE
+4.62
39.39
18
BYON Jong Moon
1976
KOR
+5.79
48.33
19
SJOEGREN Daniel
1978
SWE
+5.86
48.87
20
HUR Seung Wook
1972
KOR
+6.14
51.01
21
WI RUTENE Simon
1966
NZL
+6.59
54.45
22
OKADA Rishu
1978
JPN
+6.60
54.53
23
SHIMADA Daisuke
1978
JPN
+6.97
57.35
24
OKADA Tsubasa
1978
JPN
+7.23
59.34
25
HOLICKY Jan
1974
CZE
+7.61
62.25
26
SHIRATO Shouichi
1978
JPN
+7.78
63.55
27
HORACEK David
1972
CZE
+8.41
68.37
28
BYUN Jong Woo
1975
KOR
+8.56
69.51
29
DOI Toshiyuki
1978
JPN
+8.92
72.27
30
FUNABASHI Takuma
1976
JPN
+9.09
73.56
31
MIZUO Daisuke
1979
JPN
+9.22
74.56
32
KIM Joon Hyung
1976
KOR
+9.52
76.85
33
KUBOTA Jun
1977
JPN
+9.66
77.92
34
PARK Yong Chul
1971
KOR
+9.96
80.22
35
TAMAGAWA Kensuke
1979
JPN
+9.97
80.29
36
KUDO Satoshi
1978
JPN
+9.98
80.37
37
KO Young Bin
1975
KOR
+10.11
81.36
38
KAYAHARA Yasuhiro
1977
JPN
+10.39
83.51
39
YAMADA Takeru
1979
JPN
+10.51
84.42
40
KAKUSE Makoto
1978
JPN
+10.62
85.26
41
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+10.87
87.18
42
SAITO Kimitoshi
1977
JPN
+11.06
88.63
43
UCHIBORI Tsubasa
1979
JPN
+11.60
92.76
44
OOWADA Kunihiro
1979
JPN
+12.92
102.85
45
KIM Joon Ho
1978
KOR
+13.50
107.29
46
KIM Jung Hun
1981
KOR
+14.17
112.41
47
HONG Chul Min
1974
KOR
+14.57
115.47
48
LEE Jung Kun
1977
KOR
+15.01
118.83
49
KOBAYASHI Wataru
1977
JPN
+15.60
123.34
50
MITANI Shotaro
1976
JPN
+16.18
127.78
51
KIM Won Ju
1977
KOR
+16.42
129.61
52
KIM Min
1979
KOR
+16.50
130.22
53
LEE Ho Sung
1979
KOR
+16.66
131.45
54
HAN Joeng Jae
1974
KOR
+17.43
137.34
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
CHU Tai-Wei
1979
CTA
CHO Yong Beom
1974
KOR
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
CHAGNAA Bayarzul
1971
MGL
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
KIM Ji Hun
KOR
SUN Il Young
1978
KOR
HONG Sung Kyun
KOR
JI Young Ha
1980
KOR
KANG Dong Woung
1979
KOR
KIM A Hyun
1979
KOR
LEE Yu Der
1966
CTA
KIM Hyung Chul
1981
KOR
KIM Jae Hyeun
KOR
KIM Taeki
1980
KOR
Did not start 1st run