official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
1:22.17
11.35
2
KIRCHNER Markus
1974
AUT
+0.11
12.11
3
NYHLEN Fredrik
1975
SWE
+0.15
12.39
4
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+0.84
17.18
5
FEINESTAM Alexander
1974
SWE
+1.16
19.40
6
ISAXON Emanuel
1972
SWE
+1.52
21.89
7
HEIKKALA Petri
1974
FIN
+1.70
23.14
8
SJOEGREN Daniel
1978
SWE
+1.83
24.04
9
HUR Seung Wook
1972
KOR
+2.14
26.19
10
GROS Sacha
1974
USA
+2.25
26.96
11
VIELE David
1975
USA
+4.52
42.70
12
WAREMAN Hayo
1974
NED
+5.04
46.31
13
SHIRATO Shouichi
1978
JPN
+5.24
47.70
14
KAYAHARA Yasuhiro
1977
JPN
+5.36
48.53
15
OKADA Tsubasa
1978
JPN
+6.69
57.76
16
DOI Toshiyuki
1978
JPN
+7.61
64.14
17
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+9.10
74.48
18
KIM Gi Byung
1976
KOR
+9.67
78.43
19
KUDO Satoshi
1978
JPN
+9.72
78.78
20
KAKUSE Makoto
1978
JPN
+10.21
82.18
21
SAITO Kimitoshi
1977
JPN
+10.89
86.89
22
PARK Yong Chul
1971
KOR
+12.14
95.56
23
HONG Chul Min
1974
KOR
+12.24
96.26
24
OOWADA Kunihiro
1979
JPN
+13.38
104.16
25
YAMADA Takeru
1979
JPN
+13.64
105.97
26
KIM Taeki
1980
KOR
+13.71
106.45
27
WOO Ji Won
1979
KOR
+15.30
117.48
28
KIM Joon Ho
1978
KOR
+16.27
124.21
29
KIM Jung Hun
1981
KOR
+17.52
132.88
30
KIM Hyung Ki
1979
KOR
+17.72
134.27
31
LEE Ho Sung
1979
KOR
+19.81
148.77
32
KIM Won Ju
1977
KOR
+19.90
149.39
33
KIM Hyung Chul
1981
KOR
+20.68
154.80
34
KIM Hyun Chang
1980
KOR
+20.77
155.43
35
JI Young Ha
1980
KOR
+20.98
156.88
36
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
+21.42
159.94
37
KANG Dong Woung
1979
KOR
+21.50
160.49
38
KHALIL Jean
1969
LIB
+23.82
176.59
39
KIM A Hyun
1979
KOR
+24.05
178.18
40
SUN Il Young
1978
KOR
+24.29
179.85
41
LEE Jung Kun
1977
KOR
+25.50
188.24
42
KHALIL Khosse
1976
LIB
+31.47
229.65
43
HUNEIDI Bashar
1962
KUW
+47.23
338.98
44
LEE Yu Der
1966
CTA
+47.42
340.29
45
CHAGNAA Bayarzul
1971
MGL
+1:12.66
515.38
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
SHIMADA Daisuke
1978
JPN
BUECHEL Marco
1971
LIE
SCHILCHEGGER Horst
1975
AUT
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
UCHIBORI Tsubasa
1979
JPN
UOTILA Janne
1975
FIN
MULLEN Chad
1974
CAN
FUNABASHI Takuma
1976
JPN
GANAHL Markus
1975
LIE
HOLICKY Jan
1974
CZE
HONG Sung Kyun
KOR
KIM Ji Hun
KOR
KIM Joon-Bum
1976
KOR
KO Young Bin
1975
KOR
KOBAYASHI Wataru
1977
JPN
OKADA Rishu
1978
JPN
MITSUHASHI Masayasu
1976
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
CHO Yong Beom
1974
KOR
SIN Bok Soo
1980
KOR
CHU Tai-Wei
1979
CTA
EO Hyung Woo
1974
KOR
MIZUO Daisuke
1979
JPN
GRUBER Christoph
1976
AUT
HAN Joeng Jae
1974
KOR
MITANI Shotaro
1976
JPN
KIM Jae Hyeun
KOR
SATO Hisaya
1972
JPN
KIM Joon Hyung
1976
KOR
LEE Ki Hong
1977
KOR
KIM Min
1979
KOR
LANZINER Stefan
1975
AUT
KUBOTA Jun
1977
JPN