official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
1:37.71
40.15
2
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.16
48.82
3
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.39
50.53
4
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.75
53.22
5
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+1.99
55.02
6
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.35
57.71
7
THIELE Severin
2001
GER
+2.51
58.90
8
PROFANTER Santino
2001
AUT
+2.56
59.28
9
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+2.80
61.07
10
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
+3.08
63.16
11
ORRELL Jamie
2002
GER
+3.15
63.68
12
POELL Marco
2000
AUT
+3.49
66.22
13
SCHMID Simon
2001
GER
+3.60
67.05
14
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+3.63
67.27
15
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+3.72
67.94
16
BOLZ Simon
2003
GER
+3.88
69.14
17
VOGT Luis
2002
GER
+3.89
69.21
18
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+4.19
71.45
19
AMMAN Hannes
2002
GER
+4.24
71.83
20
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+4.28
72.13
21
HEINE Oscar
2003
AUT
+4.52
73.92
22
RIGGENMANN Paul
2003
GER
+4.73
75.49
23
TSCHAN Finn-Jorgen
2003
GER
+4.78
75.86
24
IRMEN Ayk
2003
GER
+5.47
81.02
25
KLEIN Vaclav
2002
SVK
+5.48
81.09
26
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+8.05
100.29
27
EISNER Jakob
2003
AUT
+8.30
102.16
28
FISCHER Raphael
2003
GER
+8.88
106.49
29
DIGANGI Harrison
2002
USA
+9.59
111.80
30
TRUNK Tamas
2003
HUN
+9.85
113.74
31
SCHOCH Jonas
2003
GER
+10.40
117.85
32
HERZOG Fabian
2003
GER
+11.02
122.48
33
FILIAK Taras
2002
UKR
+11.25
124.20
34
FRIBERT Henrik
2001
GER
+11.67
127.34
35
AUER Martin
2003
GER
+12.60
134.29
36
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
+12.68
134.88
37
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
+13.37
140.04
38
URY Balint
2003
HUN
+13.56
141.46
39
OTA Kenzo
2003
GER
+14.68
149.83
40
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
+14.90
151.47
41
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+15.31
154.53
42
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+15.32
154.61
43
BESSER Felix
2003
GER
+15.70
157.45
44
CZARNIK Nicholas
2002
POL
+16.04
159.99
45
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
+16.72
165.07
46
PREGRAD Jaka
2003
SLO
+16.99
167.08
47
ROIGER Carlo
2003
GER
+17.23
168.88
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STEINDL Daniel
2003
GER
DEMCHENKO Maksym
2003
UKR
SCHEMMER Maximilian
2003
GER
TEREKHOV Nikita
2001
KAZ
UNGER David
2003
GER
VISSER Derek
2003
NED
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
MAST Marc
2002
GER
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
SCHMID Philipp
2000
GER
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
BAKAS Asterios
2003
GRE
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
STEINDL Tobias
2001
GER
HENK Timo
2001
GER
GILLETT James
2002
GBR
VON STEUN Vincent
2001
GER
DALMALM Joel
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
PICHLER Rupert
1999
AUT
SENNHOFER Marinus
2002
GER
STREIBL Marius
2001
GER
RANKIN Charles
2001
GBR
FIALA Eduard
1999
CZE
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
KRIZAJ Martin
2002
SLO
LOTTER Valentin
2002
AUT
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
Disqualified 1st run