official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
1:48.98
29.30
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.91
35.40
3
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+1.52
39.48
4
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.63
40.22
5
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+1.90
42.03
6
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+2.06
43.10
7
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.29
44.64
7
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+2.29
44.64
9
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+2.39
45.31
10
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+2.58
46.58
11
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+2.64
46.98
12
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+2.69
47.32
13
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.69
54.02
14
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+4.04
56.36
15
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+4.63
60.31
16
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.73
60.98
17
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+5.10
63.46
18
BERGMANN Felix
2001
NOR
+5.30
64.80
19
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+5.35
65.14
20
NORHEIM Oliver
2002
NOR
+5.45
65.81
21
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+5.97
69.29
22
MJELDE William Anders
2002
NOR
+6.59
73.44
23
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+6.63
73.71
24
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+7.14
77.13
25
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+8.84
88.51
26
VOELLO Ludvig Rosberg
2002
NOR
+10.04
96.55
27
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
+11.19
104.26
28
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
+12.29
111.62
29
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
+12.55
113.37
30
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
+12.81
115.11
31
KNUDSEN Henrik
2002
NOR
+13.69
121.00
32
MAGI Laur
2004
EST
+14.25
124.75
33
OLSSON Gustav
2003
SWE
+14.42
125.89
34
HAMMER Aksel
2004
NOR
+16.83
142.04
35
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
+17.45
146.19
36
HATLEN Wilhelm
2004
NOR
+25.92
202.92
37
PEDERSEN Mikkel Sneve
2004
NOR
+37.13
278.01
Did not finish 2nd run
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
ROEVDE Tobias
2003
NOR
ANSNES Erik
2004
NOR
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
HORN-JOHANNESSEN Cesar
2003
NOR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
WAMMELI Ulf
2003
NOR
HAUGEN Tollef
2004
NOR
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SAETERLI Oliver Thorsby
2004
NOR
BJELLAND Morten Boerge-Ask
2003
NOR
NERGAARD Hans Herman
2004
NOR
STEPHANI Mathias Skogseth
2004
NOR
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
SKOMSVOLD Jacob
2003
NOR
ROEISE Marius
2004
NOR
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
ASPAAS Sander
2004
NOR
HELGAKER Torjus
2002
NOR
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
Oksvik Martin
2004
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
STRAND Sebastian
2002
NOR
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
VELLENE Herman
2003
NOR
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
ROEYSUM Andreas
2002
NOR
FLANDERS Erik
2003
USA
WIIK Maximillian
2002
NOR
MATHESON Valdemar
2001
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
SOLLI Robin
2001
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
NERGAARD Karl Kristian
2001
NOR
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
SELLAEG Simen
2003
NOR
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run