official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
2:23.74
20.14
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.77
25.55
3
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.16
28.29
4
PUCKETT Cooper
2003
USA
+1.18
28.43
5
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+1.23
28.78
6
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+1.28
29.13
7
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+1.30
29.27
8
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+1.36
29.70
9
LESSARD Raphael
2001
CAN
+1.43
30.19
10
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+1.52
30.82
11
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+1.54
30.96
11
DILLING Jacob
1999
USA
+1.54
30.96
13
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.57
31.17
14
MACALUSO Matthew
1999
USA
+1.83
33.00
15
STAURSET Isak
1999
NOR
+1.95
33.84
16
BOWERS Jack
2000
USA
+2.03
34.40
17
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+2.05
34.54
18
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+2.10
34.90
19
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.14
35.18
20
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+2.18
35.46
21
SARCHETT Ryder
2003
USA
+2.33
36.51
22
PALMQUIST Camden
2003
USA
+2.35
36.65
23
REICH Jack
2002
USA
+2.37
36.79
24
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+2.46
37.43
25
BIGATEL Justin
2003
USA
+2.52
37.85
26
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+2.85
40.17
27
KOSI Klemen
1991
SLO
+2.87
40.31
28
MARTIN Max
2000
USA
+3.03
41.43
29
CHAREST Pierick
2004
CAN
+3.13
42.13
30
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
+3.55
45.08
31
KERBAUGH John
2005
USA
+3.74
46.42
32
TIMM Dylan
2002
CAN
+3.89
47.47
33
GILBERT Sascha
2004
CAN
+3.92
47.68
34
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+4.08
48.81
35
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+4.14
49.23
36
PERKINS Tanner
2001
USA
+4.56
52.18
37
DOOLEY Everett
2005
USA
+4.58
52.32
38
O BRIEN Preston
2001
USA
+5.21
56.75
39
BROOKS Caleb
2004
CAN
+5.27
57.17
40
BROWN Benny
2003
USA
+5.34
57.66
41
ELVIDGE Roman
2005
USA
+5.58
59.35
42
ZAMPA Teo
2002
SVK
+8.39
79.09
Did not qualify for 2nd run
PALMQUIST Jevin
2007
USA
NELSON Joshua
2004
USA
UNGER Caleb
2003
USA
BASSIN Matthew
2005
CAN
DECELLES Luc
2006
CAN
SCHILLINGER Karsten
2006
USA
WELLS Peyton
2005
USA
ANDRIE Henry
2006
USA
ARMSTRONG Filip
2005
CAN
HAGEN Grant
2003
USA
MORGAN Jake
2004
USA
BRUCE Stewart
2006
USA
SCHRADY Jack
2006
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
DETS Taras
2001
CAN
HAUPT Ian
2005
USA
OSCH Matthieu
1999
LUX
KOMETZ Aidan
2005
CAN
SUBITH Kai
2005
USA
KAGAN Colin
2004
USA
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
STANLEY Marcus
2005
USA
LANG Charlie
2000
USA
ARTHUR Julian
2005
USA
LINSE Aleix
2001
NED
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
CENERELLI Enzo
2000
FRA
BRAYTON Hunter
1999
USA
PARK Oscar
2004
CAN
KROTA Filip
2000
CRO
YATES Dawson
2000
CAN
IACOBELLI Cooper
2001
USA
SIMON Jordan
2003
USA
AINSLIE Rowen
2001
USA
BUCKRELL Jayden
2004
CAN
STEED William
2005
CAN
PALCHAK Cole
2000
USA
Did not finish 2nd run
SALANI Hunter
2005
USA
WOOD Mackenzie
2002
CAN
MORKEN David
2005
USA
NOLTING Jeremy
2005
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
FROST Roman
1999
GER
LINDENMAYER Felix
2002
GER
ANGERER Benjamin
2002
AUT
GILLIS Daniel
2002
USA
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
GILE Bridger
1999
USA
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
BOEHM Gianluca
2000
SUI
CHABLE Loic
2000
SUI
POULTER Jay
2003
USA
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
Did not finish 1st run
KRUPKA Alex
2006
USA
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
MCGOWN Kyle
2003
AUS
YOUNG Oliver
2004
CAN
ROTH Laiken
2004
USA
LEUNIG Niko
2006
USA
BARTHOLOMEW Colton
2005
CAN
ZURBAY William
2005
USA
VALADKA Aleksas
2003
CAN
BUZEK Stanley
2005
USA
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
HANNA Colin
2004
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
STEVENS Dylan
2004
CAN
REED Sawyer
2005
USA
SOLA Heming
2003
CAN
SEYMOUR Trey
2000
USA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
HEAYDON Henry
2001
AUS
URY Balint
2003
HUN
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
MORGAN Oliver
2001
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run