official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
1:59.59
28.99
2
STAURSET Isak
1999
NOR
+0.14
30.17
3
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+0.23
30.93
4
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+0.30
31.52
5
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+0.39
32.28
6
BUER Jonas
2001
NOR
+1.66
43.01
7
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+1.94
45.37
8
LANGAARD Mons
2001
NOR
+2.24
47.91
9
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+2.42
49.43
10
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+2.97
54.07
11
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+3.10
55.17
12
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+3.13
55.42
13
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+3.55
58.97
14
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+4.04
63.11
15
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+4.09
63.53
16
MARTIN Max
2000
USA
+4.17
64.21
17
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
+4.21
64.55
18
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+4.48
66.83
19
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+4.50
66.99
20
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+4.92
70.54
21
SOLLI Robin
2001
NOR
+5.47
75.19
22
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+5.54
75.78
23
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+5.80
77.97
24
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+6.39
82.96
25
AUREN Nicholas
2004
NOR
+6.58
84.56
26
VELLENE Herman
2003
NOR
+6.70
85.57
27
GAUTEPLASS Gard Johannes
1996
NOR
+7.03
88.36
28
SELLAEG Simen
2003
NOR
+7.07
88.70
29
MJELDE William Anders
2002
NOR
+7.21
89.88
30
FLANDERS Erik
2003
USA
+7.36
91.15
31
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+7.42
91.66
32
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
+7.78
94.70
33
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+7.95
96.13
34
Sandvik Oscar Andreas
2004
NOR
+8.08
97.23
35
WAMMELI Ulf
2003
NOR
+8.24
98.58
36
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+8.26
98.75
37
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+9.43
108.63
38
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
+9.53
109.48
39
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
+10.31
116.06
40
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
+10.62
118.68
41
HERLAND Oskar Braathen
2001
NOR
+10.80
120.20
42
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+12.82
137.26
43
Oksvik Martin
2004
NOR
+13.97
146.97
44
ROEVDE Tobias
2003
NOR
+18.28
183.37
45
Berglund Herman
2004
NOR
+18.94
188.95
46
HATLEN Wilhelm
2004
NOR
+27.10
257.86
Did not finish 2nd run
Hemminghytt Andreas
2004
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
BERGMANN Felix
2001
NOR
HOEIBY Mathias
2003
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
STRAND Simen
1999
NOR
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NERGAARD Hans Herman
2004
NOR
PEDERSEN Mikkel Sneve
2004
NOR
SAETERLI Oliver Thorsby
2004
NOR
HAUGEN Tollef
2004
NOR
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
Raaholt Bjerknes Elias
2004
NOR
OLSSON Gustav
2003
SWE
HAMMER Aksel
2004
NOR
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
HAGEN Emil
2001
NOR
GUDMUNDSSON Bjarki
1999
ISL
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
ROEISE Marius
2004
NOR
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
STINESSEN Holger Seteraas
2002
NOR
SANDAL Sebastian
2002
NOR
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
MATHESON Valdemar
2001
NOR
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
NORHEIM Oliver
2002
NOR
RIIBER Nikolai
2000
NOR
AAGESEN Tinius
2001
NOR
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
Did not start 1st run