official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHIFFRIN Mikaela
1995
USA
1:38.48
0.00
2
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
+0.34
2.49
3
STRACHOVA Sarka
1985
CZE
+0.77
5.63
4
VELEZ ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+0.94
6.87
5
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+1.02
7.46
6
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+1.50
10.97
7
THALMANN Carmen
1989
AUT
+2.04
14.91
8
MAZE Tina
1983
SLO
+2.48
18.13
9
NOENS Nastasia
1988
FRA
+2.69
19.67
10
GAGNON Marie-Michele
1989
CAN
+2.93
21.42
11
LOESETH Nina
1989
NOR
+2.95
21.57
12
WIESLER Maren
1993
GER
+3.04
22.23
13
DUERR Lena
1991
GER
+3.06
22.37
14
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+3.19
23.32
15
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+3.25
23.76
16
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+3.43
25.08
17
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+3.55
25.95
18
HASEGAWA Emi
1986
JPN
+3.65
26.69
19
BRIGNONE Federica
1990
ITA
+3.71
27.12
20
MOLTZAN Paula
1994
USA
+3.74
27.34
21
SOPPELA Merle
1991
FIN
+4.32
31.58
22
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+4.36
31.88
23
HECTOR Sara
1992
SWE
+4.55
33.27
24
TILLEY Alexandra
1993
GBR
+4.97
36.34
25
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+5.52
40.36
26
BARIOZ Taina
1988
FRA
+5.64
41.23
27
POPOVIC Leona
1997
CRO
+6.25
45.69
28
DUKE Hailey
1985
USA
+6.47
47.30
29
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+6.50
47.52
30
CRAWFORD Candace
1994
CAN
+6.53
47.74
31
PERSYN Karen
1983
BEL
+6.70
48.98
32
GUEST Charlotte
1993
GBR
+7.59
55.49
33
NOVOSELIC Sofija
1990
CRO
+8.44
61.71
34
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
+9.39
68.65
35
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
+9.54
69.75
36
GUDMUNDSDOTTIR Maria
1993
ISL
+9.92
72.53
37
BANCORA Salome
1993
ARG
+10.38
75.89
38
MCJAMES Megan
1987
USA
+10.63
77.72
39
HUDSON Piera
1996
NZL
+11.12
81.30
40
MERDANOVIC Sejla
1997
BIH
+11.64
85.10
40
MATSOTSKA Bogdana
1989
UKR
+11.64
85.10
42
VILHJALMSDOTTIR Helga Maria
1995
ISL
+13.04
95.34
43
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
+13.07
95.56
44
VLHOVA Petra
1995
SVK
+13.47
98.48
45
ASGEIRSDOTTIR Erla
1994
ISL
+14.45
105.65
45
CHRYSTAL Lavinia
1989
AUS
+14.45
105.65
47
NELLES Mathilde
1997
BEL
+14.63
106.96
48
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
+16.15
118.07
Did not qualify for 2nd run
49
SIMARI BIRKNER Angelica
1994
ARG
50
LEMGART Charlotte Techen
1993
DEN
51
EINARSDOTTIR Freydis Halla
1994
ISL
52
ARBEZ Tess
1997
IRL
53
BARAHONA Noelle
1990
CHI
54
BERECZ Anna
1988
HUN
55
KNYSH Olha
1995
UKR
56
RALLI Sophia
1988
GRE
57
PELLEGRIN Elise
1991
MLT
58
ELVINGER Catherine
1995
LUX
59
JANUSKEVICIUTE Ieva
1994
LTU
60
MELDERE Ieva
1994
LAT
61
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
62
CSIMA Laura
1997
HUN
63
MEHILLI Suela
1994
ALB
64
PFINGSTHORN Magdalena
1998
CHI
65
GKOGKOU Anastasia
1995
GRE
66
QIN Xiyue
1988
CHN
67
KOKKINI Anastasia
1992
GRE
68
MOHBAT Natacha
1996
LIB
69
BULATOVIC Ivana
1994
MNE
70
EIGLER Patricia
1998
HUN
71
PALIUTKINA Olga
1993
KGZ
72
BARANOVA Tatjana
1993
UZB
73
DEVI Varsha
1995
IND
74
WU Meng-Chien
1998
TPE
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HADDAD Yasma
1996
LIB
THAKUR Aanchal
1996
IND
KEIROUZ Celine
1995
LIB
NASSAR Lea
1995
LIB
MANDIC Nina
1997
SRB
BERECZ Reka
1995
HUN
BOGDANOVIC Barbara
1997
SRB
VICUNA Josefina
1996
CHI
BUCHLER Gitit
1993
ISR
MOE Lisa Christine Blunck
1996
DEN
GRIGOREVA Kseniya
1987
UZB
HALILOVIC Amira
1993
BIH
KIEK Ronnie
1993
ISR
OETTL REYES Ornella
1991
PER
JANKOVIC Masa
1994
SRB
SAMARINOU Maria
1996
GRE
XIA Lina
1987
CHN
BELL Victoria
1994
IRL
TIKUN Tetyana
1994
UKR
HARRISSON Maya
1992
BRA
BELL Florence
1996
IRL
GASUNA Evelina
1997
LAT
SCHLEPER Sarah
1979
MEX
NOVAKOVIC Zana
1985
BIH
DECROIX Marjolein
1992
BEL
KIRKOVA Maria
1986
BUL
GASTALDI Nicol
1990
ARG
GASUNA Lelde
1990
LAT
KOMSIC Andrea
1996
CRO
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
MISAK Iva
1993
CRO
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
Did not start 1st run