official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:26.07
32.51
2
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+0.21
34.29
3
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+0.37
35.65
4
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.00
40.99
5
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.35
43.96
6
HEDELIN Olof
1998
SWE
+1.62
46.25
7
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+1.64
46.42
8
LOEF Max
1997
SWE
+1.86
48.29
9
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.30
52.02
10
SARAVUO Erik
2003
FIN
+2.45
53.29
11
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+2.56
54.22
12
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.72
55.58
13
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.19
59.57
14
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.33
60.75
15
OLSSON Linus
2001
SWE
+3.60
63.04
16
TOERNQVIST David
1998
SWE
+3.63
63.30
17
PALMER Adam
2003
SWE
+3.77
64.49
18
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.91
65.67
19
EDMARK Hugo
2000
SWE
+4.04
66.78
20
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+4.48
70.51
21
LARSSON Albin
2004
SWE
+4.50
70.68
22
NYBERG Emil
2003
SWE
+4.98
74.75
23
NILSSON Adam K
2002
SWE
+6.48
87.47
24
HJORTH Gustav
2002
SWE
+6.53
87.89
25
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+6.56
88.15
25
LANDER Linus
2002
SWE
+6.56
88.15
27
WIDMARK Per
2002
SWE
+7.13
92.98
28
SVELANDER Simon
2004
SWE
+7.50
96.12
29
ASPLUND Eric
2001
SWE
+7.78
98.50
30
FOSSER Vincent
2001
SWE
+7.87
99.26
31
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+9.11
109.78
32
MALMBERG Oscar
2003
SWE
+9.89
116.39
33
HELLSTEN Olle
2004
SWE
+10.54
121.90
34
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
+11.25
127.93
35
OESTERBERG Leo
2002
SWE
+11.33
128.61
Did not finish 2nd run
HELSEN Oscar
2003
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
SELLING Kevin
2001
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
AAHS Albin
2002
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
WALLIN Atle
2001
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
ROESNAES Anton
2002
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
SIRVIO Salomo
2001
FIN
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
OLSSON Alfred
2000
SWE
CASSMAN Anthon
1993
SWE
AHO Saku
1997
FIN
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BERGMAN Sigge
2004
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN