official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:24.44
33.63
2
OLSSON Alfred
2000
SWE
+0.05
34.06
3
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+0.19
35.27
4
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.27
35.96
5
LOEF Max
1997
SWE
+0.60
38.82
6
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+0.68
39.51
7
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+1.29
44.78
8
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+1.36
45.39
9
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
+1.83
49.45
10
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.90
50.06
11
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.03
51.18
12
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.23
52.91
13
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+2.43
54.64
14
ROESNAES Anton
2002
SWE
+2.54
55.59
15
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.58
55.93
15
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.58
55.93
17
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.62
56.28
18
OLSSON Linus
2001
SWE
+2.79
57.75
19
SARAVUO Erik
2003
FIN
+2.90
58.70
20
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.20
61.29
21
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+3.91
67.43
22
LARSSON Albin
2004
SWE
+3.92
67.52
23
ALM Alexander
2001
SWE
+3.99
68.12
24
MARKLUND Emil
1999
SWE
+4.28
70.63
25
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+4.40
71.67
26
AAHS Albin
2002
SWE
+4.57
73.14
27
PALMER Adam
2003
SWE
+4.81
75.21
28
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+5.26
79.10
29
SVELANDER Simon
2004
SWE
+5.29
79.36
30
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+5.31
79.54
31
SELLING Kevin
2001
SWE
+5.72
83.08
32
FOSSER Vincent
2001
SWE
+5.83
84.03
33
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+5.87
84.38
34
UHLIR Max
2004
SWE
+6.04
85.85
35
MALMBERG Oscar
2003
SWE
+6.16
86.88
36
NYBERG Emil
2003
SWE
+6.44
89.31
37
WIDMARK Per
2002
SWE
+7.14
95.36
38
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+7.32
96.91
39
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+10.67
125.87
40
LANDER Linus
2002
SWE
+11.55
133.48
41
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
+16.89
179.65
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BERGMAN Sigge
2004
SWE
OEMAN Jonathan
2003
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
WISEN Christopher
1992
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
SIRVIO Salomo
2001
FIN
TOERNQVIST David
1998
SWE
AHO Saku
1997
FIN
Disqualified 1st run