official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOYAMA Yohei
1998
JPN
1:37.14
18.67
2
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.26
20.62
3
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.40
21.68
4
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+0.42
21.83
5
MAROVT Tijan
1998
SLO
+0.55
22.80
6
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.59
23.10
7
KETTERER David
1993
GER
+0.67
23.71
8
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.92
25.58
9
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+1.58
30.54
10
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+1.75
31.82
11
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+1.86
32.65
12
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+2.04
34.00
13
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+2.15
34.83
13
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.15
34.83
15
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.27
35.73
16
KATO Seigo
1998
JPN
+2.40
36.71
17
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.41
36.78
18
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.44
37.01
19
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.76
39.41
20
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+2.86
40.16
21
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.88
40.31
22
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+2.99
41.14
23
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+3.41
44.30
24
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
+3.70
46.48
25
TOMII Taiga
1998
JPN
+3.72
46.63
26
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+4.06
49.18
27
AIHARA Shiro
2001
JPN
+5.04
56.55
28
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+5.38
59.10
29
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+5.47
59.78
30
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.72
61.66
31
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+5.79
62.18
32
MIKAMI Taiga
1998
JPN
+5.80
62.26
33
KOYAMA Kei
2000
JPN
+6.39
66.69
34
CHERNOV Nazar
2001
RUS
+6.72
69.17
35
PONKIN Pavel
2003
RUS
+7.34
73.83
36
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
+7.95
78.41
37
CHERNYSHOV Pavel
2003
RUS
+8.51
82.62
38
KATO Hajime
1998
JPN
+8.71
84.13
39
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+9.65
91.19
40
ZHOGOLEV Artem
2004
RUS
+9.88
92.92
41
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+10.75
99.46
42
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
+10.83
100.06
43
POTEMKIN Egor
2004
RUS
+11.05
101.71
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
ABRAMOV Nikita
2004
RUS
DOLOTOV Aleksandr
2004
RUS
GAIDAMASHCHUK Kirill
2003
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
PAVLOV Egor
2004
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
BILMAK Georgii
2000
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
SHIN Masanori
1993
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
LI Sergey
2002
RUS
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
Did not start 1st run