official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MCCORMACK Declan
1999
CAN
1:31.41
23.00
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.96
30.67
3
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+0.99
30.91
4
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+1.45
34.58
5
DIGANGI Harrison
2002
USA
+1.50
34.98
6
MARTIN Max
2000
USA
+1.54
35.30
7
STRAND Simen
1999
NOR
+1.62
35.94
7
MORGAN Oliver
2001
USA
+1.62
35.94
9
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.77
37.14
10
SEGRE Sebastian
2003
USA
+1.89
38.09
11
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+1.98
38.81
12
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+2.03
39.21
13
FLANIGAN Bode
2002
USA
+2.06
39.45
14
ROBIN Aidan
2003
USA
+2.14
40.09
15
RYAN Matthew
2002
IRL
+2.17
40.33
16
NERSNAES Peder
2000
NOR
+2.18
40.41
17
LANG Charlie
2000
USA
+2.21
40.65
18
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
+2.25
40.97
19
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+2.71
44.64
20
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.75
44.96
21
UNDERHILL Robert
2000
USA
+3.32
49.51
22
KEARING Luke
2002
USA
+3.43
50.39
23
COOK Evan
2004
USA
+3.45
50.55
24
HILL Dawson
1999
CAN
+3.48
50.79
25
NOLAN Alec
2002
USA
+3.54
51.27
26
KAGAN Kyle
2001
USA
+4.45
58.54
27
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+4.51
59.02
28
BORGIA Tor
2007
USA
+4.61
59.82
29
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+5.94
70.44
30
HODER Maximilien
2005
USA
+6.06
71.40
31
APPLE Cailin
2005
USA
+6.61
75.79
32
MUSIAL Jackson
2004
USA
+6.64
76.03
33
HARRISON Daniel
2001
CAN
+7.79
85.21
34
NODDINGS Max
2000
USA
+7.93
86.33
35
CHARLESTON Ben
2001
USA
+8.32
89.44
36
SMITH Chesley
2001
USA
+8.36
89.76
37
MARSHALL Jared
2000
USA
+12.49
122.75
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ROSENBERG Joshua
2005
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
NEEVES Benjamin
2003
USA
KWIECINSKI George
2003
POL
WASHBURN Marat
2002
USA
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
KELLEHER John
2004
USA
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
GRAMAS Evan
2005
USA
BATHUM Blake
2000
USA
GILLIS Robert
2000
USA
WELCH Charles
2004
USA
HUBER Alexander
2005
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
REYNOLDS Jake
2001
USA
HOLSCHER Diego
2001
CHI
BAILEY Axel
2001
USA
SAMPSON Mitchell
2000
USA
TRUDEAU Simon
2003
CAN
MCNABB Alex
2002
USA
KIRWOOD Nick
2004
USA
WILSON Reed
2001
USA
IACOBELLI Cooper
2001
USA
KERBAUGH John
2005
USA
RICHEDA Nicolas
2002
USA
SCHNEIDER Frederick
1999
USA
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
BIANCHI Ryan
2002
USA
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
SOLA Heming
2003
CAN
MCNAMARA Liam
1999
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
DAHL Hayden
2000
USA
GILLIS Daniel
2002
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run