official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
1:41.86
24.90
2
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+0.67
29.70
3
GILLIS Daniel
2002
USA
+0.86
31.06
4
STRAND Simen
1999
NOR
+0.89
31.28
5
BRAYTON Hunter
1999
USA
+1.05
32.43
6
DIGANGI Harrison
2002
USA
+1.52
35.79
7
MARTIN Max
2000
USA
+1.60
36.37
8
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.70
37.08
9
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
+1.77
37.59
10
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+1.99
39.16
11
SEGRE Sebastian
2003
USA
+2.16
40.38
12
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.49
42.75
13
MCNAMARA Liam
1999
USA
+2.73
44.47
14
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
+2.89
45.61
15
NERSNAES Peder
2000
NOR
+2.91
45.76
16
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
+2.96
46.11
17
GRAVES Tanner
2002
USA
+3.24
48.12
18
SWEENEY Nolan
2004
USA
+3.43
49.48
18
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+3.43
49.48
20
RYAN Matthew
2002
IRL
+3.62
50.84
21
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+3.66
51.13
22
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+3.75
51.78
23
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+4.16
54.71
24
KIRWOOD Nick
2004
USA
+5.13
61.67
25
COOK Evan
2004
USA
+5.17
61.95
26
MARLER Aidan
2000
CAN
+5.92
67.33
27
WELCH Charles
2004
USA
+6.00
67.90
28
FLANAGAN Gray
2001
USA
+6.08
68.47
29
REYNOLDS Jake
2001
USA
+6.17
69.12
30
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+6.55
71.84
31
FOSSER Vincent
2001
SWE
+7.51
78.72
32
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+7.63
79.58
33
MUSIAL Jackson
2004
USA
+7.98
82.09
34
SMITH Chesley
2001
USA
+10.01
96.64
35
MARSHALL Jared
2000
USA
+15.18
133.69
36
NEEVES Benjamin
2003
USA
+16.62
144.01
Did not finish 2nd run
BOCOCK Scott
2000
USA
DOHR Peter
2002
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
SOMERS Angus
2004
CAN
BATHUM Blake
2000
USA
HUBER Alexander
2005
USA
NERGAARD Karl Kristian
2001
NOR
ROSENBERG Joshua
2005
USA
HAYDEN Sam
2000
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
SCHNEIDER Frederick
1999
USA
LANG Charlie
2000
USA
O BRIEN Preston
2001
USA
PALCHAK Cole
2000
USA
MCCORMACK Declan
1999
CAN
DAHL Hayden
2000
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HOLSCHER Diego
2001
CHI
ROBINSON J. Carter
2006
USA
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
ABDOW Alex
2001
USA
TRUDEAU Simon
2003
CAN
LANGAARD Mons
2001
NOR
WILSON Reed
2001
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
NOLAN Alec
2002
USA
RICHEDA Nicolas
2002
USA
LATULIPPE Louis
2002
CAN
KEARING Luke
2002
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
JONES Lawton
2003
USA
BIANCHI Ryan
2002
USA
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
KENOSH Tommy
2000
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
UNDERHILL Robert
2000
USA
FLANIGAN Bode
2002
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run