official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PALAMARAS Nickco
2004
GER
1:42.02
23.00
2
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+0.64
29.34
3
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+0.65
29.44
4
KRAUSS Lukas
2005
GER
+1.07
33.59
5
LIMMER Noel
2004
GER
+1.42
37.06
6
PLONER Manuel
2001
ITA
+1.48
37.65
7
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.63
39.14
8
WOLF Simon Luca
2001
GER
+1.67
39.53
9
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.77
40.52
10
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.84
41.22
11
WEISS Sebastian
2004
GER
+2.25
45.28
12
BRANDIS Benno
2006
GER
+2.40
46.76
12
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+2.40
46.76
14
POLLER Max
2005
GER
+2.41
46.86
15
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+2.43
47.06
16
NORYS Felix
2005
GER
+2.51
47.85
17
KLOCKE Finn
2004
GER
+2.64
49.14
18
HORVATH Lars
2007
GER
+2.94
52.11
19
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+2.99
52.60
20
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+3.45
57.16
21
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+3.53
57.95
22
ROESLE Felix
2005
GER
+3.57
58.34
23
ROHE Marius
2006
GER
+3.96
62.20
24
WIDMESSER Simon
2005
GER
+4.35
66.07
25
GAMAN Ryuji
2002
JPN
+4.41
66.66
26
LEITNER Quirin
2007
GER
+4.76
70.12
27
STOCK Silvan
2007
GER
+5.01
72.60
28
FUHR Marvin
2005
GER
+5.20
74.48
29
MARCHL Julian
2007
GER
+5.44
76.86
30
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+5.61
78.54
31
CATALANO Leo
2006
GER
+5.63
78.74
32
KOCMANN Josef
2007
GER
+5.78
80.22
33
WAEGER Benedikt
2006
GER
+6.08
83.19
34
RUECKGAUER Sebastian
2007
GER
+6.29
85.27
35
HARTMANN Paul
2006
GER
+6.40
86.36
36
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
+7.34
95.67
37
WITTE Jonas
2003
GER
+7.74
99.63
38
GOESSL Florian
2002
GER
+7.83
100.52
39
ZITZMANN Alexander
2006
GER
+7.88
101.01
39
ZEMAN Florian
2005
GER
+7.88
101.01
41
BOUAS Christos
2006
BEL
+7.98
102.00
42
JOST Leon
2007
GER
+8.11
103.29
43
GOEDE Luitpold
2007
GER
+8.75
109.63
44
UNGER David
2003
GER
+9.56
117.64
45
ESTNER Lorenz
2007
GER
+10.47
126.65
46
STROEBELE Mark
2006
GER
+11.35
135.37
47
BRIZA Josef
2007
CZE
+12.51
146.85
48
BLASKO Samuel
2005
CZE
+17.77
198.92
Did not finish 2nd run
MAURER Julien
2006
GER
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
SCHULLER Daniel
2005
GER
MOHERNDL Noah
2007
GER
MUIGG Manuel
2004
AUT
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
BERNSDORF Corbinian
2007
GER
KAGLEDER Matthias
2003
GER
KLAMMER Fabian
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
SCHERER Leo
2006
GER
PIZIO Alessandro
2001
ITA
IRVING Jack
2005
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run