official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
1:33.49
24.82
2
KJAEMPERUD Jarl Rune
1978
NOR
+2.29
38.78
3
MYHRE Lars
1984
NOR
+2.39
39.39
4
FODNESBERGENE Tor Henning
1984
NOR
+2.96
42.87
5
HARALDSSON Johann F.
1979
ISL
+3.10
43.72
6
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+3.19
44.27
7
SANDE Stian
1983
NOR
+3.91
48.66
7
LEUZINGER James
1982
GBR
+3.91
48.66
9
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
+4.23
50.61
10
KAWAGUCHI Joji
1974
JPN
+4.59
52.80
11
LOESETH SUNDE Lars
1982
NOR
+4.75
53.78
12
OTAKI Tetsuya
1978
JPN
+5.54
58.60
13
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
+5.59
58.90
14
BAGGETT Ross
1981
GBR
+6.13
62.19
15
KJOS Lars Ola
1978
NOR
+6.92
67.01
16
PYSSINE Andrei
1984
RUS
+7.57
70.97
17
JONASSEN Andre
1983
NOR
+7.74
72.01
18
GUNNESTAD Andreas
1983
SWE
+8.29
75.36
19
SOERLI Daniel
1984
NOR
+9.19
80.85
20
NORDH Fredrik
1984
SWE
+9.27
81.34
21
ENOCSON Calle
1984
SWE
+10.00
85.79
22
WATLE Kristian
1982
NOR
+10.63
89.63
23
HALS Paal Inge
1984
NOR
+11.83
96.95
24
LOUNEV Alexandr
1985
RUS
+14.20
111.40
25
LARSSON Oscar
1983
SWE
+14.98
116.15
26
HORPESTAD Eirik
1985
NOR
+15.50
119.32
27
OSTBERG Olof Martin
1985
NOR
+15.67
120.36
28
DORS Dinars
1983
LAT
+16.06
122.74
29
FLODIN Rikard
1985
SWE
+17.00
128.47
30
SHIBATA Yuki
1984
JPN
+18.91
140.11
31
BACHMANN Vidar
1985
NOR
+19.59
144.26
32
KULBECK Ole Magnus
1983
NOR
+20.57
150.23
33
OEVSTHUS SOLHEIM Nils T.
1984
NOR
+25.84
182.36
34
MALKOMSEN Olav
1986
NOR
+50.27
331.31
35
ESPEDALEN Trond
1986
NOR
+59.30
386.37
Did not finish 2nd run
HEAP Andrew-Saugestad
1985
NOR
HOLE Anders
1985
NOR
ANDERSEN Jon Haavard
1984
NOR
LARSEN Kristoffer Gram
1985
NOR
MO Stian
1983
NOR
VORONA Evgenij
1984
RUS
HALDEN Nils Kristian
1984
NOR
VELIC Adi
1984
NOR
MOWINCKEL Fredrik
1983
NOR
MARKEGAARD Simon
1983
NOR
YNGLAND Kim
1984
NOR
TODA Yuya
1982
JPN
BOTTOLFS Trond Rune
1983
NOR
SKRINSRUD Simen
1982
NOR
KNUTSEN Vegard
1981
NOR
FREBERG Alexander
1981
NOR
MARKEGAARD Daniel
1981
NOR
OEVSTHUS Svein
1981
NOR
MITSUBOSHI Yudai
1982
JPN
SOEHOEL ROERING Petter
1982
NOR
NILSEN Andreas
1980
NOR
DAMSTUEN Andreas
1979
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SPANLI Eirik
1984
NOR
BYRKELAND Sinde Nessen
1985
NOR
SAGHAUG Aleksander
1985
NOR
NORDEIDE Lim Alexander
1984
NOR
TJOENNTVEIT Torstein
1983
NOR
SELFORS Robert
1963
NOR
SANDVIK Dag
1984
NOR
ONSHUS Jon Alexander E.
1984
NOR
OESTENGEN Eivind
1983
NOR
USHIRO Kento
1985
JPN
VALSSON Kristinn Ingi
1985
ISL
VINDEGG Carl Magnus
1984
NOR
KAAS Christian
1984
NOR
HALSNES Brede
1984
NOR
SVINDLAND Anders
1982
NOR
BARCOCK James
1984
GBR
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
Did not start 1st run