official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DERWIN Colbey
1997
NZL
1:36.97
41.60
2
PUCKETT Cole
2000
USA
+0.06
42.05
3
PUCKETT Cooper
2003
USA
+0.19
43.03
4
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+0.89
48.30
5
STRAUCH Tucker
2000
USA
+0.93
48.60
6
PERKINS Tanner
2001
USA
+1.19
50.56
7
CROCE Owen
2002
USA
+1.48
52.74
8
HOLM Fletcher
2002
USA
+1.99
56.58
9
PARYS Maxx
2002
USA
+2.12
57.56
10
NGUYEN Louis
1999
USA
+2.24
58.46
11
PRICE Matthew
1999
USA
+3.12
65.09
12
PALMER Wyatt
2000
USA
+3.14
65.24
13
MIKKELSON Zachary
1998
USA
+3.16
65.39
13
POWELL Appollo
2003
USA
+3.16
65.39
15
KIRWOOD Nick
2004
USA
+3.19
65.61
16
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+3.25
66.07
17
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+3.70
69.45
18
HALL Wyatt
2002
USA
+3.79
70.13
19
DOHR Peter
2002
USA
+3.83
70.43
20
BION Zachary
2004
USA
+3.91
71.03
21
ROTH Laiken
2004
USA
+3.93
71.19
22
GRANT Tanner
2003
USA
+4.16
72.92
23
NOLAN Alec
2002
USA
+4.52
75.63
24
THOMAS Dylan
2002
USA
+4.60
76.23
25
GAMAN Ryuji
2002
JPN
+4.98
79.09
26
ROACH Hunter
2004
USA
+5.96
86.47
27
MILLER Asa
2000
PHI
+5.97
86.54
28
CROSSEN Connor
2003
USA
+6.99
94.22
29
OVERSTAKE Brooks
2004
USA
+7.14
95.35
30
BENCE Tanner
2002
USA
+7.83
100.55
31
WASSERMAN William
2004
USA
+7.90
101.07
32
SWEENEY Henry
2002
USA
+8.02
101.98
33
PACKER Samuel
2003
USA
+8.98
109.20
34
OLSON Luke
2004
USA
+10.45
120.27
35
EGGEBRECHT Nicklas
2003
USA
+10.48
120.49
36
MCCUE Carson
2003
USA
+11.07
124.94
37
BRIGGS James
2004
USA
+11.41
127.50
38
NELSON Joshua
2004
USA
+12.61
136.53
39
NIEDZWIECKI Zack
2004
USA
+13.58
143.83
40
KAGAN Colin
2004
USA
+14.34
149.55
41
ANDRIE Stanley
2004
USA
+14.40
150.00
42
SMITH Dylan
2004
USA
+14.87
153.54
43
PLANK Emil
2004
GER
+15.38
157.38
44
KEANE Patrick
2003
USA
+17.00
169.58
45
WELCH Charles
2004
USA
+17.47
173.12
46
MUSOLFF Nathan
2001
USA
+18.87
183.66
47
BYRUM Micah
2004
USA
+21.30
201.95
48
EPIFANIO Dominick
2002
USA
+26.54
241.40
Did not finish 2nd run
KELLY James
2003
USA
SHEPPARD Leyton
2003
USA
OLSSON Aidan
2003
USA
CARPENTER Zachary
2002
USA
RACHWAL Reid
2004
USA
DULANEY Taylor
2004
USA
LUNDTEIGEN Garret
1997
USA
ROSENER Tanner
2003
USA
MORGAN Jake
2004
USA
SMITH Cam
2001
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
REICH Jack
2002
USA
BOCOCK Scott
2000
USA
FLANIGAN Bode
2002
USA
Did not finish 1st run
NIDA William
2004
USA
ROBINSON Peter
2003
CAN
MENNEN George
2001
USA
PETERSON Spencer
2004
USA
ANDREWS Ben
2004
USA
SHEPPARD Sebastian
2003
USA
SAMMOND Connor
2004
USA
COLON Davis
2003
USA
WEINBERG Asher
2004
USA
OLSEN Charlie
2003
USA
WEINER Louis
2000
USA
GAYER Jackson
2003
USA
DALTON Luc
2001
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
WORRELL Zane
2001
USA