official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
2:06,26
6.00
2
RAINER Niklas
1983
SWE
+0.23
7.58
3
STRUGER Peter
1982
AUT
+0.35
8.41
4
REITER Hannes
1981
AUT
+0.74
11.10
5
BRENNER Hannes
1984
AUT
+0.76
11.24
6
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
+1.02
13.03
7
FLASCHBERGER Christian
1983
AUT
+1.25
14.61
8
FANARA Thomas
1981
FRA
+1.31
15.03
9
UOTILA Sami
1976
FIN
+1.41
15.72
10
BECHTER Patrick
1982
AUT
+1.60
17.02
11
DEFLORIAN Mirko
1980
ITA
+1.76
18.13
12
HARI Konrad
1978
SUI
+2.01
19.85
13
NORDH Fredrik
1984
SWE
+2.11
20.54
14
THEAUX Adrien
1984
FRA
+2.17
20.95
15
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+2.19
21.09
16
GOERGL Stephan
1978
AUT
+2.35
22.19
17
BAUMANN Romed
1986
AUT
+2.46
22.95
18
LONGHI Omar
1980
ITA
+2.62
24.05
19
BRAND Olivier
1980
SUI
+2.82
25.43
20
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+2.87
25.78
21
ZAHND Michael
1981
SUI
+3.36
29.15
22
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+3.66
31.22
23
SABLATNIK Michael
1986
AUT
+3.74
31.77
24
KUENG Patrick
1984
SUI
+4.04
33.84
25
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+4.27
35.42
26
COLE Adam
1982
USA
+4.33
35.84
27
JAZBEC Janez
1984
SLO
+4.39
36.25
28
ZAMANSKY Jake
1981
USA
+4.53
37.21
29
ZAKOURIL Borek
1976
CZE
+4.60
37.70
30
ALSTER Christoph
1980
AUT
+4.64
37.97
31
KREUZER Ralf
1983
SUI
+4.81
39.14
32
BJOERGE Lars-Mikkel
1986
NOR
+4.93
39.97
33
POISSON David
1982
FRA
+5.07
40.94
34
HARGIN Mattias
1985
SWE
+5.31
42.59
35
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+5.85
46.31
36
RIEGLER Michael
1979
LIE
+5.95
47.00
37
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+6.01
47.41
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
ZACH Michael
1986
AUT
JITLOFF Tim
1985
USA
MYHRE Lars
1984
NOR
KAESLIN Philipp
1981
SUI
STUTZ Paul
1983
CAN
PICHOT Sebastien
1981
FRA
PELLINEN Jouni
1983
FIN
GINI Marc
1984
SUI
SCHIEPPATI Alberto
1981
ITA
FREY Thomas
1984
FRA
GIRARDI Walter
1976
ITA
BERGENDAHL Charlie
1977
SWE
EISATH Florian
1984
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PYARD Flavien
1985
FRA
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
ZORICIC Nick
1983
CAN
KOGLER Stefan
1981
GER
SCHEIBER Florian
1987
AUT
MAIER Markus
1984
AUT
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
FASSER Curdin
1983
SUI
MISSILLIER Steve
1984
FRA
GUAY Stefan
1986
CAN
HOERL Wolfgang
1983
AUT
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
SPENCE Brad
1984
CAN
ERTL Andreas
1975
GER
BOURQUE Francois
1984
CAN
RECH Freddy
1980
FRA
BERTHOD Marc
1983
SUI
STREITBERGER Georg
1981
AUT
Did not start 1st run