official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
1:38.28
28.35
2
CANZIO Pietro
1998
ITA
+0.15
29.46
3
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
+0.71
33.62
4
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+1.05
36.15
4
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
+1.05
36.15
6
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+1.07
36.30
6
BARBERA Corrado
2002
ITA
+1.07
36.30
8
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+1.39
38.67
9
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.40
38.75
10
RIZZI Martino
2000
ITA
+1.61
40.31
11
BENETTON Luca
2000
ITA
+1.82
41.87
12
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+2.05
43.58
13
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+2.06
43.65
14
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+2.12
44.10
15
BACHER Jonas
2002
ITA
+2.64
47.96
16
TALACCI Simon
2001
ITA
+3.02
50.78
17
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+3.37
53.38
18
DAMANTI Davide
2001
ITA
+3.47
54.12
19
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+3.89
57.24
20
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+4.02
58.21
21
CORDONE Carlo
2001
ITA
+4.21
59.62
22
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+4.71
63.33
23
STANGL Simon
2001
ITA
+5.04
65.79
24
BETHAZ Stephane
2002
ITA
+5.21
67.05
25
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+5.32
67.87
26
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
+5.81
71.51
27
MORETTI Renato
2001
ITA
+6.30
75.14
28
DE CARLI Federico
2000
ITA
+8.22
89.41
29
CATTANEO Federico
2001
ITA
+8.70
92.97
30
PUTZER Simon
2001
ITA
+8.76
93.42
31
BELFROND Jacques
2004
ITA
+9.18
96.54
32
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
+9.40
98.17
33
MOTTERLINI Pietro Giovanni
2004
ITA
+10.02
102.78
34
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+10.92
109.46
35
SCHWENDELER Rafael
2003
SUI
+11.79
115.92
36
POZZI Francesco
2003
ITA
+12.31
119.79
37
CHIARAVALLI Alessandro
2003
ITA
+13.07
125.43
38
DABERTO Ervin
2003
ITA
+14.48
135.90
39
SISNIEGA Gonzalo
2001
ESP
+18.13
163.02
40
PANIAGUA Alex
2002
ESP
+20.95
183.96
41
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
+22.16
192.95
Did not finish 2nd run
NIEDERBERGER David
2004
SUI
ARNOLD Jan
2003
SUI
TRUDEAU Simon
2003
CAN
BIANCHI Luca
2004
ITA
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
SPERI Tommaso
2004
ITA
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
DE ZANNA Marco
2004
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
TOJA Nicolo
2002
ITA
PARTH Max
2002
ITA
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
TANGHETTI Davide
2002
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
DE ZANNA Elia
2002
ITA
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOREN Pol
2002
ESP
CARTA MANTIGLIA Lorenzo
2002
ITA
OLIVER Albert
2003
ESP
GIACOMELLI Enrico
2002
ITA
LANG Jlian
2003
SUI
ZUECH Sebastian
2002
ITA
USTA Berkin
2000
TUR
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
GATTI Manuel
2001
ITA
BERNARDOTTI Giacomo
2001
ITA
QUEY Philippe
2003
ITA
HUDSON Tom
2001
GBR
LAMP Emanuel
2004
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
BIELLER Peter
2001
ITA
TRANCHINA Pietro
2003
ITA
FACCI Marco
2003
ITA
PEINTNER Andrae
2002
ITA
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
MARTIGNAGO Luca
2002
ITA
MAZZOLENI Marco
2003
ITA
BALDO Giorgio
2003
ITA
BORGOGNO Mattia
2000
ITA
MILANESI Alessandro Martino
2000
ITA
DOYLE Jake
2001
GBR
ALLASINA Fabio
2004
ITA
VAVASSORI Enrico
2003
ITA
AGOSTINIS Cristiano
2002
ITA
XHEPA Denni
2003
ITA
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
OCCHI Davide
2001
ITA
VALDITARA Filippo
2004
ITA
ILLARIUZZI Gian Maria
2002
ITA
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
BONIFACE Emile
2002
ITA
COLLINI Filippo
2001
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
ROMELE Federico
2004
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
MOSER Andri
2001
SUI
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run