official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
1:32.75
23.00
2
VACCARI Hans
1996
ITA
+0.36
25.83
3
FEISS Kilian
2002
SUI
+1.42
34.18
4
TRUNK Tamas
2003
HUN
+1.67
36.14
5
OSERBAN Miha
2006
SLO
+1.76
36.85
6
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+1.82
37.32
7
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+2.03
38.98
8
ZEHENTNER David
2005
AUT
+2.07
39.29
9
ORESIC Otto
2004
CRO
+2.08
39.37
10
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+2.20
40.32
11
OSCH Matthieu
1999
LUX
+2.69
44.17
12
DYRBYE Casper
1996
DEN
+2.71
44.33
13
DE JONGE Ties
2002
NED
+3.37
49.52
14
ETTL Michael
2003
AUT
+3.62
51.49
15
RECEK Gal
2005
SLO
+4.30
56.84
16
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+4.31
56.92
17
SANITRAR Jan
2001
SVK
+4.58
59.05
18
KECERIN Grga
2004
CRO
+4.60
59.20
19
FIALA Eduard
1999
CZE
+5.07
62.90
20
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
+5.28
64.56
21
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
+5.49
66.21
22
NAGY Bence
1998
HUN
+5.51
66.37
23
SKRJANC Jaka
2006
SLO
+5.60
67.08
24
BANYAI Attila
2005
HUN
+5.62
67.23
25
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
+5.97
69.99
26
SIMONCIC Jan
2005
SLO
+6.14
71.33
27
ROHRMOSER Hannes
2007
AUT
+7.02
78.25
28
EINDHOVEN Sam
2007
NED
+7.89
85.10
29
ZONDAG Nick
2005
NED
+8.07
86.52
30
SPEGELJ Tine
2007
SLO
+8.20
87.54
31
SOVINC Nik
2007
SLO
+8.40
89.11
32
HAFNER Leon
2006
AUT
+8.45
89.51
33
ZOLD Robert
2000
ROU
+8.79
92.18
34
BECK Philippe
2006
SVK
+8.84
92.58
35
CALZADO Simon
2007
ESP
+8.93
93.28
36
LALIC Aleksa
2006
SRB
+8.95
93.44
36
SMIT Joza
2007
SLO
+8.95
93.44
38
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+9.38
96.83
39
ILEV Danilo
2007
MKD
+9.50
97.77
40
MESTRES Guillem
2007
ESP
+9.51
97.85
41
KORPAR Luka
2007
SLO
+9.63
98.79
42
BOUCHARD Ethan
2005
IRL
+10.23
103.52
43
KAVCIC Bor
2006
SLO
+10.60
106.43
44
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+12.75
123.35
45
POBERAI Luca
2006
LTU
+12.80
123.74
46
MANNES Robin
2007
BEL
+13.95
132.80
47
VANSTEENKISTE Juul
2007
BEL
+14.47
136.89
48
HVALIC Gal
2006
SLO
+15.07
141.61
49
HARTMANN Adam
2003
CZE
+28.12
244.32
50
ZHANG Chuheng
2001
CHN
+33.29
285.01
51
VRHOVSKI Jura
2007
CRO
+36.63
311.30
Did not finish 2nd run
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
HUTTEN Luca
2006
NED
YAGI Taiyo
2007
JPN
GRASIC Matevz
2007
SLO
KOKAJ Drin
2003
KOS
STANDER Louis
2005
BEL
MACUH Gasper
2007
SLO
DOBRESKI Jakov
2005
MKD
MATUSINSKY Mark
2001
CZE
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
SCHILCHEGGER Lukas
2006
AUT
GMAJNAR Luka
2006
SLO
MALKUS David
2000
CZE
UBEIRA CIERCO Marc
2006
ESP
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LACZKO Csanad
2007
ROU
MANYA Szilas
2007
ROU
KOZAMERNIK Oscar
2007
SLO
KRANJC Luka
2007
SLO
TURK SLUGA Ziga
2007
SLO
CUTTING Isaac
2004
IRL
MITRIC Vanja
2006
SRB
CORNELISSE Sven
2006
NED
BANOTI Mihai
2006
ROU
LANGHANS Noah
2007
SUI
KROTA Lorenzo
2006
CRO
SMUC Maks
2005
SLO
BANIC Filip
2006
SRB
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
MACEWICZ Robert
2004
POL
SAIZ RUIZ Albert
2006
ESP
KOBE Amadej
2005
SLO
BUTRAGUENO ESCOBAR Jaime
2006
ESP
KALF Laurens
2007
NED
KRASOVEC Matic
2006
SLO
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
KURZ Niklas
2005
AUT
ARCON Anzej
2005
SLO
TERZIC Dino
2000
BIH
RAKOVIC David
2003
SLO
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
MENCINGER Matej
2005
SLO
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
SVETLICIC Miha
2004
SLO
WAGNER Paul
2004
AUT
SASAKI Akira
1981
JPN
LODZINSKI Jan
2005
POL
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
LEGGETT Connor
2000
AUS
Disqualified 1st run