official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NELSON Isaiah
2001
USA
1:33.84
35.43
2
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+0.28
37.61
3
DILLING Jacob
1999
USA
+0.66
40.56
4
PUCKETT Cole
2000
USA
+0.71
40.95
5
BIGATEL Justin
2003
USA
+1.27
45.31
6
PUCKETT Cooper
2003
USA
+1.44
46.63
7
O BRIEN Preston
2001
USA
+1.85
49.82
8
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+1.89
50.13
8
FLANAGAN Gray
2001
USA
+1.89
50.13
10
BOWERS Jack
2000
USA
+1.91
50.29
11
DUNN Logan
2001
CAN
+1.96
50.68
12
OWENS Cam
2002
USA
+2.05
51.38
13
SIMON Jordan
2003
USA
+2.09
51.69
14
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+2.13
52.00
15
HILL Dawson
1999
CAN
+2.15
52.16
16
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.21
52.62
17
SNYDER Bennett
2001
USA
+2.22
52.70
18
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
+2.28
53.17
19
WORRELL Zane
2001
USA
+2.30
53.32
20
PALMQUIST Camden
2003
USA
+2.45
54.49
21
YATES Dawson
2000
CAN
+2.50
54.88
22
SMITH Cam
2001
USA
+2.66
56.12
23
HALL Wyatt
2002
USA
+2.84
57.52
24
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+2.92
58.15
25
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+3.09
59.47
26
POULTER Jay
2003
USA
+3.88
65.61
27
GEDEON Cole
2002
USA
+4.60
71.21
28
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+4.74
72.30
29
GANDINI Alessandro
2001
ITA
+5.23
76.12
30
THOMAS Tyler
2003
USA
+5.24
76.19
31
GILLIS Daniel
2002
USA
+5.75
80.16
32
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+6.91
89.18
33
LARIMER Max
2001
USA
+7.03
90.12
34
BROWN Benny
2003
USA
+7.10
90.66
35
GRAVES Tanner
2002
USA
+7.48
93.62
36
TURNER Teagan
2003
USA
+8.59
102.25
37
LAHRMAN James
2002
USA
+10.22
114.93
38
UNGER Caleb
2003
USA
+12.00
128.78
39
GOSS Guthrie
2002
USA
+14.67
149.55
40
PENNINGTON Trent
2002
USA
+14.92
151.50
Did not finish 2nd run
ENEQVIST Hugo
2003
SWE
TRAVIS Gunnar
2003
USA
MCCORMICK Ian
2001
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
SEGRE Sebastian
2003
USA
HERHUSKY Ryan
2003
USA
WILSON Reed
2001
USA
EID Hunter
2001
USA
BAILEY Axel
2001
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
KEARING Luke
2002
USA
SMITH Jack
2001
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
HOLM Fletcher
2002
USA
MACALUSO Matthew
1999
USA
HARRISON Daniel
2001
CAN
MORGAN Oliver
2001
USA
BAMBER Moro
2001
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DALTON Luc
2001
USA
HARPER Colin
2003
USA
KELLY Max
2002
USA
TESLAA Tommy
2001
USA
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
KURSH Gerrit
2003
USA
PALMER Wyatt
2000
USA
MILLER Asa
2000
PHI
VILANDRIE Nevin
2002
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
STOCK Lucas
2002
AUT
SANKEY Colton
2001
USA
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
MOZEN Isaac
2001
USA
FLANIGAN Bode
2002
USA
HEAYDON Henry
2001
AUS
NGUYEN Louis
1999
USA
GILE Bridger
1999
USA
Did not start 1st run