official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HILL Dawson
1999
CAN
1:44.87
40.84
2
GOSS Harrison
1998
USA
+0.65
45.36
3
YATES Dawson
2000
CAN
+1.59
51.91
4
BATHUM Blake
2000
USA
+2.29
56.78
5
HARRISON J Bridger
2001
USA
+3.18
62.98
6
EID Hunter
2001
USA
+3.74
66.87
7
MOZEN Isaac
2001
USA
+3.86
67.71
8
SIMMONS Zachary
2000
USA
+3.89
67.92
9
PICOT Declan
1999
USA
+5.04
75.92
10
STOCK Lucas
2002
AUT
+5.30
77.73
11
LARSON Tyler
2001
USA
+5.68
80.38
12
WINGARD Drew
2001
USA
+6.50
86.09
13
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
+7.40
92.35
14
LEACH Kevin
2000
USA
+7.67
94.23
15
KELLY Max
2002
USA
+7.73
94.65
16
TESLAA Tommy
2001
USA
+7.97
96.32
17
DRAKE Jacob
1999
USA
+8.22
98.06
18
CHAFFEE Jordan
1999
USA
+8.38
99.17
19
HOPE Devin
1999
USA
+8.39
99.24
20
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
POL
+8.40
99.31
21
MATTESON Cole
2001
USA
+8.55
100.36
22
ALLEN Luke
2000
USA
+8.96
103.21
23
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
+9.02
103.63
24
SNYDER Charlie
2002
USA
+9.18
104.74
25
WIMBERLY Jonathan
2000
USA
+10.62
114.77
26
LEITNER Brandon
2002
USA
+11.24
119.08
27
HISLOP Sam
2002
USA
+12.10
125.07
28
STALEY Connor
2000
USA
+14.32
140.52
29
DAVIS Micah
1999
USA
+15.21
146.72
30
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
+16.12
153.05
31
WHITE Lewis
2002
USA
+17.31
161.33
32
LEWISON William
2002
USA
+18.02
166.28
33
HATHORNE Wade
2002
USA
+19.80
178.67
34
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+19.90
179.36
35
WILEY Cooper
2002
USA
+21.21
188.48
36
WOLF Brent
2001
USA
+21.23
188.62
37
SCHAEDE Jack
2002
USA
+23.52
204.56
38
WELSH Callum
2001
USA
+23.85
206.86
39
STREEDAIN Nils
2002
USA
+26.29
223.84
40
KITCHING Norman
2002
USA
+26.70
226.70
41
JOHNSON Sam
2000
USA
+26.93
228.30
42
NOLAN Alec
2002
USA
+27.11
229.55
43
PETREY Shane
2002
USA
+32.70
268.46
44
LAWRENCE Nicholas
2001
USA
+42.03
333.41
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ERICKSON Lars
2001
USA
DERWIN Zachary
2002
USA
BROWN Campbell
2002
USA
BECK Karl
2002
USA
WESTMAN Cale
2002
USA
PARSONS Zack
2002
USA
OVERBY Parker
2002
USA
ROBILLARD Luca
2002
USA
SRAMEK Nicholas
2000
USA
BERNHARDT Robert
2001
USA
PAQUETTE William
2001
CAN
HOFFMANN Henness
2002
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
CARTER Trent
2001
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
EISENSTAT Ben
2001
USA
SEAVER Eli
2001
USA
NARDONE Joshua
2002
USA
LEFEVRE Cassell
2001
USA
LOLL Tyler
2001
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
BLEIL Jake
2001
USA
LINDSTROM Ridley
2002
USA
OLSZANSKYJ Gregory
2001
USA
DAN Andrei
2001
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
CARLSON Hunter
1998
USA
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
SCHAFFNER Jack
2000
USA
PRETTI Winston
1999
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run