official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PARAZETTE Holden
2000
USA
1:41.96
40.40
2
MATHERS Jeremy
2001
USA
+0.29
42.48
3
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+0.90
46.84
4
GOSS Harrison
1998
USA
+0.97
47.34
5
PRETTI Winston
1999
USA
+1.13
48.49
6
BATHUM Blake
2000
USA
+1.67
52.36
7
MOZEN Isaac
2001
USA
+1.90
54.00
8
HARRISON J Bridger
2001
USA
+2.01
54.79
9
YATES Dawson
2000
CAN
+2.79
60.38
10
DAN Andrei
2001
USA
+3.34
64.31
11
EID Hunter
2001
USA
+3.67
66.68
12
LINDSTROM Ridley
2002
USA
+4.32
71.33
13
DAVENPORT Luke
2000
USA
+4.44
72.19
14
STOCK Lucas
2002
AUT
+4.51
72.69
15
PICOT Declan
1999
USA
+4.54
72.90
16
LARSON Tyler
2001
USA
+4.88
75.34
17
SCHAFFNER Jack
2000
USA
+5.08
76.77
18
KELLY Max
2002
USA
+5.17
77.42
19
NOLAN Alec
2002
USA
+5.92
82.79
20
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
+6.26
85.22
21
NARDONE Joshua
2002
USA
+6.30
85.51
22
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+6.71
88.44
23
HISLOP Sam
2002
USA
+8.29
99.75
24
BROUGHER Gregoire
2001
USA
+9.44
107.99
25
DAVIS Micah
1999
USA
+9.74
110.14
26
SCHAEDE Jack
2002
USA
+9.78
110.42
27
LARROW Driscoll
2002
USA
+10.29
114.07
28
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
POL
+10.41
114.93
29
ROBILLARD Luca
2002
USA
+10.56
116.01
30
MATTESON Cole
2001
USA
+11.50
122.74
31
DRAKE Jacob
1999
USA
+12.23
127.96
32
PARSONS Zack
2002
USA
+12.83
132.26
33
LEITNER Brandon
2002
USA
+13.45
136.70
34
LOLL Tyler
2001
USA
+13.72
138.63
35
STALEY Connor
2000
USA
+14.86
146.79
36
ALLEN Luke
2000
USA
+14.89
147.01
37
DERWIN Zachary
2002
USA
+16.02
155.10
38
OVERBY Parker
2002
USA
+16.74
160.25
39
HOFFMANN Henness
2002
USA
+17.36
164.69
40
CARTER Trent
2001
USA
+18.23
170.92
41
LEWISON William
2002
USA
+19.07
176.93
42
WILEY Cooper
2002
USA
+21.25
192.54
43
WOLF Brent
2001
USA
+23.24
206.79
44
JOHNSON Sam
2000
USA
+24.20
213.66
45
WELSH Callum
2001
USA
+24.28
214.24
46
KITCHING Norman
2002
USA
+27.59
237.94
47
BROWN Campbell
2002
USA
+29.81
253.83
48
WIMBERLY Jonathan
2000
USA
+38.63
316.98
49
STREEDAIN Nils
2002
USA
+54.89
433.39
Did not finish 2nd run
LAWRENCE Nicholas
2001
USA
WESTMAN Cale
2002
USA
WHITE Lewis
2002
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
SRAMEK Nicholas
2000
USA
BERNHARDT Robert
2001
USA
TAKAI Yuto
2002
JPN
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
TESLAA Tommy
2001
USA
LEFEVRE Cassell
2001
USA
BARNWELL Gunnar
2001
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
OLSZANSKYJ Gregory
2001
USA
WINGARD Drew
2001
USA
HILL Dawson
1999
CAN
SIMMONS Zachary
2000
USA
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
CARLSON Hunter
1998
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ERICKSON Lars
2001
USA
PETREY Shane
2002
USA
BECK Karl
2002
USA
HATHORNE Wade
2002
USA
MCNAMARA Addison
2001
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
EISENSTAT Ben
2001
USA
SEAVER Eli
2001
USA
HOPE Devin
1999
USA
LEACH Kevin
2000
USA
HORRIGAN Colin
2002
USA
BLEIL Jake
2001
USA
SWALLOW Dalton
2001
USA
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
LARIMER Max
2001
USA
PARAZETTE Oliver
2002
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run