official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LETITRE Theo
1997
FRA
1:26.77
8.24
2
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.32
10.93
3
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+0.48
12.28
4
AMIEZ Steven
1998
FRA
+2.17
26.50
5
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+3.58
38.36
6
LOPEZ Theo
2000
FRA
+3.67
39.12
7
BIRKNER Alexander
1998
USA
+4.21
43.66
8
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
+4.25
44.00
9
POTH Robert
1997
GBR
+4.31
44.50
10
BAUDIN Loic
1997
FRA
+4.50
46.10
11
VINTER Owen
2001
GBR
+4.79
48.54
12
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+4.94
49.80
13
RANKIN Charles
2001
GBR
+5.05
50.73
14
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
+5.75
56.62
15
KUWALL Duncan
1998
GBR
+6.10
59.56
16
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+6.49
62.84
17
DOYLE Jake
2001
GBR
+6.99
67.05
18
LAMON Leo
1996
BEL
+7.24
69.15
19
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+9.81
90.77
20
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+11.08
101.46
21
PETRUK Nazariy
2000
UKR
+11.84
107.85
22
WAITT Stuart
1999
GBR
+14.58
130.90
23
GRAND Hayden
1996
GBR
+16.91
150.50
24
HAY Adam
2001
GBR
+19.64
173.47
25
THEVELIN Arthur
2002
BEL
+27.57
240.19
26
LUCAS Oliver
2002
GBR
+31.91
276.70
27
MUNDAY William
2000
GBR
+32.18
278.97
28
CLARKE Robert
1986
GBR
+1:05.71
561.06
29
FIELDER Howard
1983
GBR
+1:05.94
563.00
Did not finish 2nd run
SHEPHERD Calum
2000
GBR
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
INNES Iain
1998
GBR
MOLLARD Leo
2000
FRA
ORTEGA Albert
1998
ESP
ANGUENOT Leo
1998
FRA
JASICZEK Michal
1994
POL
PIOLAINE Simon
1997
FRA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OSMOND Cosmo
2001
GBR
FRYERS Toby
2002
GBR
ROLFE Joshua
2002
GBR
PRICE Joshua
2001
GBR
RICHARDS Alexandre
2002
GBR
KOLAR Martin
2002
CZE
FLUCK Adam
2001
GBR
BESSELAAR Tobias
2002
NED
MCINTYRE Scott
2002
GBR
WIJMAN Thijmen
2002
NED
DE POURTALES Louis
2002
GBR
GILLETT James
2002
GBR
WATERMAN Sam
2002
NED
PINI Max
2002
GBR
LEACH Charlie
2001
GBR
BRUERS Quillan
2002
BEL
WINDEN VAN Niels
2002
NED
SUNSHINE Ben
2001
USA
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
BLOOM Ryan
2001
GBR
LASH Ben
2000
USA
HALL Adam
2000
GBR
HUDSON Tom
2001
GBR
VOLGGER Thomas
1999
AUT
KOPECKY Adam
2002
CZE
HOLMES Robert
2002
GBR
KRABSHUIS Noah
2000
NED
WAITT Scott
2000
GBR
WEEKS Oliver
2001
GBR
CHRISTEY David
1999
GBR
WILSON Reed
2001
USA
MILATA Jiri
2000
CZE
BRUNO Benjamin
1999
GBR
KICK Euan
1997
GBR
KOULA Jan
2000
CZE
FIGUEROA Andres
1996
CHI
BAUR Jules
2001
FRA
SCHIELE Louis
1999
FRA
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
BIRAN Itamar
1998
ISR
SCHMITT Thomas
1999
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
RASSAT Paco
1998
FRA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP