official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON Carl
2000
SWE
1:43.50
26.63
2
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.15
27.69
3
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.53
30.37
4
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+0.90
32.98
5
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+1.00
33.68
6
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.07
34.18
7
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.33
36.01
8
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.13
41.65
9
LOEF Max
1997
SWE
+2.95
47.44
10
PALMER Adam
2003
SWE
+3.15
48.85
11
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.20
49.20
12
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.45
50.96
13
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.50
51.32
14
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+3.79
53.36
15
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.87
53.93
16
AAHS Albin
2002
SWE
+4.01
54.91
17
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+4.18
56.11
18
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+4.21
56.32
19
OLSSON Linus
2001
SWE
+4.33
57.17
20
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+5.21
63.38
21
LARSSON Albin
2004
SWE
+5.42
64.86
22
LANDER Linus
2002
SWE
+5.60
66.13
23
UHLIR Max
2004
SWE
+6.65
73.53
24
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
+6.81
74.66
25
LARSSON Mikael
2000
SWE
+7.21
77.48
26
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+7.22
77.55
27
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+7.24
77.69
28
CANDERT Joel
2004
SWE
+7.64
80.52
29
PEJOK Maans
2001
SWE
+8.21
84.54
30
SELLING Kevin
2001
SWE
+8.42
86.02
31
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+9.19
91.45
32
WRENKLER Adam
2002
SWE
+9.49
93.56
33
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+9.95
96.81
34
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+10.96
103.93
35
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+11.26
106.05
36
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+11.27
106.12
37
LIND Lucas
2004
SWE
+12.47
114.58
38
SVENSSON Isac
2003
SWE
+14.00
125.37
Did not finish 2nd run
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
SILFAELT Johan
1996
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
VAENJE Edward
2003
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
JONSSON William
2001
SWE