official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON Carl
2000
SWE
1:32.50
28.26
2
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.99
36.07
3
TOERNQVIST David
1998
SWE
+2.13
45.07
4
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.27
46.17
5
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.53
48.23
6
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+3.13
52.96
7
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
+3.45
55.49
8
LOEF Max
1997
SWE
+3.50
55.88
9
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.22
61.56
10
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+4.23
61.64
11
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+4.40
62.98
12
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+4.87
66.69
13
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+5.01
67.80
14
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+5.05
68.11
15
ASPLUND Eric
2001
SWE
+5.38
70.72
16
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+5.50
71.67
17
EDMARK Hugo
2000
SWE
+5.93
75.06
18
NYBERG Emil
2003
SWE
+6.15
76.80
19
NILSSON Edvin
1999
SWE
+6.37
78.53
20
OEHMAN Isak
1999
SWE
+6.38
78.61
21
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+6.63
80.58
22
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+7.38
86.50
23
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+7.41
86.74
24
PEJOK Maans
2001
SWE
+7.89
90.53
25
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+8.23
93.21
26
UHLIR Max
2004
SWE
+8.24
93.29
27
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+9.58
103.86
28
HJORTH Gustav
2002
SWE
+9.89
106.31
29
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
+10.04
107.49
30
SVELANDER Simon
2004
SWE
+10.30
109.55
31
WRENKLER Adam
2002
SWE
+10.32
109.70
32
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+10.93
114.52
33
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
+11.26
117.12
34
JORAELV Filip
2001
SWE
+13.22
132.59
35
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+14.50
142.69
36
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+15.11
147.51
37
BERGKLINT THOERNROS Viggo
2004
SWE
+16.17
155.87
38
WESTMAN Max
2004
SWE
+16.93
161.87
39
OESTERBERG Leo
2002
SWE
+17.43
165.82
40
ERIKSSON Johan
2003
SWE
+31.41
276.14
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SORBE Andre
2004
SWE
NORDQVIST Douglas
2001
SWE
HJALMARSSON Noel
2004
SWE
JOHANSSON Martin
2003
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
LJUNGGREN Hampus
2004
SWE
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
BJOERNFORS Tintin
2002
SWE
STORM William
2003
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
BYTTNER Arvid
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
LIGNELL Theo
2004
SWE
MALMBERG Pontus
2001
SWE
GRANATH Gabriel
2002
SWE
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
RYLANDER Jakob
2003
SWE
WIKBERG Erik
2003
SWE
EK John
2002
SWE
HAMREN Rufus
2004
SWE
SJOESTRAND Maans
2004
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
HUSS Bjoern
2004
SWE
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
NAAVALL Gustav
2002
SWE
LANDSTROEM Simon
2003
SWE
PALMER Pontus
2003
SWE
OEJERTEG Jesper
2003
SWE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
VAENJE Edward
2003
SWE
GUNNARSSON Gustaf
2002
SWE
LASMARIAS Anton
2001
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
RAMQVIST Albin
2004
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
WELANDER Elis
2003
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
OREDSSON Erik
2001
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
AAHS Albin
2002
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
WISEN Christopher
1992
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run