official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
1:33.73
33.90
2
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+0.55
38.18
3
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.75
39.74
4
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+0.76
39.82
5
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+0.88
40.75
6
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+0.89
40.83
7
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
+1.37
44.57
8
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+1.45
45.19
9
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+1.56
46.05
10
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.87
48.46
11
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+1.88
48.54
12
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+1.92
48.85
13
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+2.12
50.41
14
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+2.32
51.97
15
BUER Jonas
2001
NOR
+2.82
55.86
16
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+2.99
57.19
17
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+3.20
58.82
18
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+3.49
61.08
19
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
+3.88
64.12
20
LARSEN Nikolai
2002
NOR
+3.92
64.43
21
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+3.98
64.90
22
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
+4.07
65.60
23
WAMMELI Ulf
2003
NOR
+4.18
66.46
24
BENGSTON Sebastian
2005
NOR
+5.01
72.92
25
FLANDERS Erik
2003
USA
+6.15
81.80
26
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+6.25
82.58
27
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+7.40
91.53
28
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
+8.13
97.22
29
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+8.28
98.39
30
BRAUD Yann
2005
FRA
+8.32
98.70
31
GILLARD Thomas
2001
NZL
+8.50
100.10
32
GIRARD GUILLEMET Matis
2004
FRA
+8.64
101.19
33
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+8.69
101.58
34
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
+8.86
102.90
35
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
+8.87
102.98
36
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
+9.02
104.15
37
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+9.78
110.07
38
STANGNES Eirik
2004
NOR
+10.23
113.57
39
AUREN Nicholas
2004
NOR
+11.15
120.74
40
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
+11.64
124.56
41
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
+11.78
125.65
42
LISON ALMKVIST Beppe
2004
SWE
+12.83
133.82
43
WURGES Basil
2005
FRA
+13.15
136.32
44
HALVORSEN Tristan Van Der Meer
2005
NOR
+17.79
172.45
45
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+20.67
194.88
Did not finish 2nd run
SANDE Ola
2005
NOR
EKLUND Hampus
2005
SWE
BENGSTON Severin Mathias
2004
NOR
MAGI Laur
2004
EST
VAENJE Edward
2003
SWE
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
STRAND Sebastian
2002
NOR
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
HAMMER Aksel
2004
NOR
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
HANSSON Benjamin
2003
SWE
HAUGEN Tollef
2004
NOR
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
HALLBERG Eduard
2003
FIN
SELLAEG Simen
2003
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VOGNILD Oliver
2005
NOR
HAGEN Ian
2005
NOR
LJUNGGREN Hampus
2004
SWE
BYTTNER Arvid
2004
SWE
TESSINI-JOHNSEN Jahn-Marco
2003
NOR
VODAL Haakon
2004
NOR
BRATSBERG William
2004
NOR
GJETSUND Eivind
2005
NOR
VIK Elias
2005
NOR
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
STRAND Kristian
2005
NOR
GASTEL Guillaume
2004
FRA
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
FOSSEIDBRAATEN Joakim
2005
NOR
WIKZELL Dante
2004
SWE
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
WRENKLER Adam
2002
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
VIGSNAES Victor
2005
NOR
LUNDER Peder
2005
NOR
HANSEN Tobias
2003
ISL
VELLENE Herman
2003
NOR
DALMALM Carl
2002
SWE
FELDE Elias Helle
2003
NOR
LANDER Linus
2002
SWE
AAGESEN Tinius
2001
NOR
Did not start 1st run