official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:33.15
23.21
2
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.36
26.03
3
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+0.47
26.89
4
JONSSON Philip
2005
SWE
+0.90
30.26
5
MARKLUND Emil
1999
SWE
+0.96
30.73
6
JONSSON William
2001
SWE
+0.98
30.89
7
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.02
31.20
8
BEIMING GUTELAND Alvin
2003
SWE
+2.30
41.23
9
WALLIN Atle
2001
SWE
+2.54
43.12
10
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.62
43.74
11
LANDER Linus
2002
SWE
+2.87
45.70
12
BONDE Erik
2005
SWE
+3.39
49.78
13
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+3.47
50.40
14
SARAVUO Erik
2003
FIN
+3.60
51.42
15
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
+3.89
53.70
16
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+4.06
55.03
17
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
+4.08
55.18
18
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+4.26
56.59
19
TUONONEN Eetu
2004
FIN
+4.61
59.34
20
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+5.83
68.90
21
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+6.25
72.19
22
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+6.54
74.46
23
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
+7.66
83.24
24
OHMAN Anton
2005
FIN
+8.45
89.43
25
JOHANSEN Eirik
2006
NOR
+9.41
96.95
26
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+10.66
106.75
Did not finish 2nd run
TIRKKONEN Daniel
2006
FIN
FORTH Casimir
2006
FIN
FLODBERG Hugo
2003
SWE
ZIHERL Emil
2006
SWE
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
LAUPSTAD Andreas Solvoll
2006
NOR
STENVI Robin
2005
SWE
HANSSON Sebastian
2006
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
NIKOLA Oskari
2004
FIN
MESILA Rasmus
2004
EST
MIKELSSON Olle
2005
SWE
NORHEIM Oliver
2002
NOR
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
MAANSSON Arthur
2005
DEN
RECHARDT Urho
2006
FIN
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
NILSSON Adam K
2002
SWE
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
NIEMI Kasper
2004
FIN
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
HAHLIN Olle
1997
SWE
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
HOEIBY Mathias
2003
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
AAGESEN Tinius
2001
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
OLLILA Joona
2004
FIN
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
BERNEY Joan
2000
ESP
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
STARROST Viggo
2006
SWE
LIGNELL Theodor
2004
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
TORHULT Svante
2006
SWE
MOERK Otto
2005
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
PROUVOST Lucas
2003
FRA
LEPPANEN Roope
2005
FIN
LIND Lucas
2004
SWE
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
LAAKSO Teemu
2003
FIN
OREDSSON Elias
2005
SWE
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
LINNATSALO Rene
2005
FIN
BERLIN Linus
2001
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
PALOSAARI Joel
2001
FIN
TOERNQVIST David
1998
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run