official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
1:45.48
23.00
2
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.84
28.81
3
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.16
31.03
4
PALMER Adam
2003
SWE
+1.39
32.62
5
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.61
34.14
6
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.31
38.99
7
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.39
46.46
8
KERANEN Emil
1999
FIN
+3.78
49.16
9
WISSTING Gustav
2005
SWE
+4.39
53.38
9
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.39
53.38
11
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+4.42
53.59
12
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+4.57
54.63
13
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+4.62
54.97
14
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+5.05
57.95
15
WIDMARK Per
2002
SWE
+5.24
59.26
16
PROFANTER Santino
2001
AUT
+6.81
70.13
17
JAKOBSEN William
2003
SWE
+7.32
73.66
18
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+7.88
77.54
19
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+8.05
78.71
20
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+8.32
80.58
21
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+8.66
82.93
22
SVENSSON Isac
2003
SWE
+8.72
83.35
23
FOSSER Vincent
2001
SWE
+9.60
89.44
24
NILSSON Adam K
2002
SWE
+9.74
90.41
25
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+10.18
93.45
26
MOERK Otto
2005
SWE
+11.31
101.27
27
OREDSSON Elias
2005
SWE
+13.64
117.40
28
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+15.44
129.86
29
OESTERBERG Lowe
2004
SWE
+18.37
150.13
30
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+19.22
156.02
31
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
+21.21
169.79
32
SUN Xinmiao
2004
CHN
+26.00
202.94
33
ZHAO Peizhe
2005
CHN
+32.87
250.48
34
MANDYAL Atul
1996
IND
+44.18
328.76
35
RAFSTAN Jekmat
1998
IND
+50.37
371.60
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
PANWAR Mayank
1994
IND
SVELANDER Adam
2005
SWE
INDREVIK Johannes
2005
NOR
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
TOVAAS Teodor
2005
SWE
MANDAHL Love
2004
SWE
KUZMIC Simon
2005
SWE
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
WIKBERG Erik
2003
SWE
DOLK Wilmer
2005
SWE
TOVAAS Oscar
2005
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
BERGKLINT THOERNROS Viggo
2004
SWE
FLODBERG Hugo
2003
SWE
HUSS Bjoern
2004
SWE
HAMREN Rufus
2004
SWE
DURIS Matus
2005
SVK
NYMAN Axel
2003
SWE
RAMNOE Niklas
2004
SWE
AXELHED Pontus
2005
SWE
STENVI Robin
2005
SWE
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
ZACKRISSON Alvin
2004
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
GUMINS Parker
2004
USA
OESTERBERG Leo
2002
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
BONDE Erik
2005
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
HART Karsten
2004
USA
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
ARVEFORS Isak
2002
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
LOEF Max
1997
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
JONSSON Philip
2005
SWE
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
SIRVIO Salomo
2001
FIN
TORVINEN Turo
2000
FIN
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
SARAVUO Erik
2003
FIN
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run