official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
1:44.80
15.00
2
ITEN Matthias
1999
SUI
+0.48
18.34
3
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.53
18.69
4
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.55
18.83
5
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+0.91
21.34
6
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+0.98
21.83
6
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.98
21.83
8
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.04
22.24
9
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.17
23.15
10
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.20
23.36
11
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.24
23.64
12
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.27
23.85
13
BARBERA Corrado
2002
ITA
+1.60
26.15
14
RODES Istok
1996
CRO
+1.66
26.56
15
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.68
26.70
16
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+1.72
26.98
16
WALLACE Liam
1999
CAN
+1.72
26.98
18
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.74
27.12
19
WITTE Linus
2001
GER
+1.77
27.33
20
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+1.85
27.89
21
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.95
28.58
22
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.05
29.28
23
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+2.54
32.69
24
WISSTING Gustav
2005
SWE
+2.57
32.90
25
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.80
34.50
26
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+2.97
35.69
27
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+3.06
36.31
28
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.42
38.82
29
MAECHLER Reto
2001
SUI
+3.67
40.56
30
HERRMANN Luc
2000
SUI
+4.15
43.91
31
MALSINER Max
2002
ITA
+6.42
59.72
32
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+7.34
66.13
Did not finish 2nd run
BEGOVIC Roko
2003
CRO
VOGT Florian
2003
SUI
BRUEGGER Michel
2002
SUI
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
BARATA Tomas
2003
ESP
SASAKI Akira
1981
JPN
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
MEISEN Adrian
1997
GER
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
ALKIER Justin
1998
CAN
KRUPKA Jimmy
1998
USA
VACCARI Hans
1996
ITA
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
KOLEGA Samuel
1999
CRO
AMIEZ Steven
1998
FRA
Did not finish 1st run
GEROSA Lorenzo
2005
ITA
JEURISSEN Jurre
2003
NED
BALDO Giorgio
2003
ITA
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
BISELLO Pietro
2004
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
SUZUKI Issei
2002
JPN
SENNHOFER Marinus
2002
GER
ALLASINA Fabio
2004
ITA
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
PIZZATO Stefano
2003
ITA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
PALAMARAS Nickco
2004
GER
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
LETITRE Theo
1997
FRA
PYJAS Pawel
1999
POL
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
ESTEVE Axel
1994
AND
AIHARA Shiro
2001
JPN
SEIDLER Ralph
2002
AUT
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
PIZIO Alessandro
2001
ITA
LAINE Tormis
2000
EST
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
MEISSL Christoph
2000
AUT
JASICZEK Michal
1994
POL
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
MAROVT Tijan
1998
SLO
LINDQVIST Axel
2000
SWE
HANSSON William
2001
SWE
HALLBERG Eduard
2003
FIN
SALARICH Joaquim
1994
ESP
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
SIMONET Sandro
1995
SUI
Did not start 1st run