official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
1:45.61
15.00
2
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.03
15.21
3
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.04
15.28
4
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+0.58
19.01
5
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.70
19.84
6
MAROVT Tijan
1998
SLO
+0.93
21.43
7
JORDAN Asher
1999
CAN
+0.95
21.57
8
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.01
21.98
9
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.03
22.12
10
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+1.06
22.33
11
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
+1.22
23.43
12
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.32
24.12
13
BARBERA Corrado
2002
ITA
+1.37
24.47
14
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.41
24.75
15
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.44
24.95
16
LAINE Tormis
2000
EST
+1.45
25.02
17
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.49
25.30
18
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.50
25.37
19
FOURNIER Simon
1997
CAN
+1.62
26.20
20
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.63
26.27
21
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.68
26.61
22
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.71
26.82
23
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.95
28.48
24
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.14
29.79
25
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+2.22
30.35
26
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.28
30.76
27
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.43
31.80
28
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.68
33.52
29
VACCARI Hans
1996
ITA
+3.23
37.33
30
WINTERS Luke
1997
USA
+3.46
38.92
31
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+3.79
41.20
32
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+3.86
41.68
33
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+3.94
42.23
34
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+4.14
43.62
35
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+4.49
46.04
36
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+4.61
46.87
36
SPOERRI Nick
2000
SUI
+4.61
46.87
38
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+4.95
49.22
39
HERRMANN Luc
2000
SUI
+5.01
49.63
40
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+5.28
51.50
41
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+5.37
52.12
42
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+5.49
52.95
43
PALMQUIST Camden
2003
USA
+5.74
54.68
44
POULTER Jay
2003
USA
+5.87
55.57
Did not finish 2nd run
STOILOV Konstantin
2002
BUL
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
AVOCAT MAULAZ Leo
2003
FRA
SARAVUO Erik
2003
FIN
VOGT Florian
2003
SUI
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
BARATA Tomas
2003
ESP
SENNHOFER Marinus
2002
GER
PUCKETT Cooper
2003
USA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
RITCHIE Benjamin
2000
USA
PETTERSSON Emil
2002
SWE
ITEN Matthias
1999
SUI
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COMERFORD Cormac
1996
IRL
BERTHET Augustin
2004
FRA
MCADAM Hugh
2000
AUS
MOSESOV Gleb
1998
ARM
LEGGETT Connor
2000
AUS
KUNZ Delio
1999
SUI
PAGET Max
2002
FRA
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
REVEY Damien
2003
SUI
WYRSCH Aurelio
2005
SUI
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
KIPPEL Dionys
1998
SUI
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
KUNZ Florian
2000
SUI
TOSCANO Federico
2001
SUI
LETITRE Theo
1997
FRA
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
RODUIT Luc
2002
SUI
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
PIZIO Alessandro
2001
ITA
GASSER Lukas
2001
AUT
ESTEVE Axel
1994
AND
MEISSL Christoph
2000
AUT
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
VITALE Flavio
2005
FRA
CANINS Matteo
1998
ITA
ALKIER Justin
1998
CAN
LUETOLF Joel
2000
SUI
WITTE Linus
2001
GER
WALLACE Liam
1999
CAN
SEYMOUR Jett
1998
USA
SIMONET Sandro
1995
SUI
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
HANSSON William
2001
SWE
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
LINDQVIST Axel
2000
SWE
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run