official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
1:35.54
20.00
2
WISSTING Gustav
2005
SWE
+0.14
21.07
3
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+0.38
22.90
4
LUNDER Peder
2005
NOR
+0.39
22.98
5
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+0.61
24.66
6
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+0.73
25.58
7
ESTEVE Axel
1994
AND
+1.18
29.02
7
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.18
29.02
9
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.49
31.38
10
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+1.53
31.69
11
PALMER Adam
2003
SWE
+1.56
31.92
12
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+1.73
33.22
13
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.82
33.91
14
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.00
35.28
15
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.05
35.66
16
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+2.13
36.27
17
BARATA Tomas
2003
ESP
+2.14
36.35
18
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+2.15
36.43
19
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
+2.22
36.96
20
KERANEN Emil
1999
FIN
+2.35
37.96
21
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+2.54
39.41
22
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+2.64
40.17
23
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+2.65
40.25
24
KVAEL Elias Hartford
2007
NOR
+3.02
43.08
25
HAGEN Jonas Hole
2005
NOR
+3.08
43.53
26
DANIELSEN Didrik Heggelund
2007
NOR
+3.53
46.97
27
BORGNAES Christian
1996
DEN
+3.92
49.95
28
DYRBYE Casper
1996
DEN
+4.93
57.67
29
HAGAN Sebastian
2005
NOR
+5.44
61.57
30
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+5.67
63.32
31
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+6.20
67.37
32
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+6.23
67.60
33
Oksvik Martin
2004
NOR
+6.39
68.82
34
SPONE Fabian
2006
NOR
+6.58
70.28
35
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
+6.91
72.80
36
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+6.94
73.03
37
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
+8.97
88.54
38
GREEN Albert
2007
DEN
+38.41
313.48
Did not finish 2nd run
PETERSEN Kristian Chege
2006
DEN
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
JELLUM Ole Magnus Benth
2007
NOR
HANSEN Tobias
2003
ISL
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
BEYER-STANNOW Sebastian
2006
DEN
ANDERSEN Fredrik
2006
NOR
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
MIKELSSON Olle
2005
SWE
HOLTER Nikolai
2006
NOR
POLMAR Ola
2006
NOR
PREISLER Oscar
2004
DEN
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
JONSSON Philip
2005
SWE
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LABANSEN Jesper
1972
DEN
FJORDSIDE Cyron Vaeggemose
2007
DEN
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
BOUCHARD Ethan
2005
IRL
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
HIORTH Felix
2006
NOR
YNGLAND Teo Borge
2006
NOR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
SARAVUO Erik
2003
FIN
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run