official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDQVIST Axel
2000
SWE
1:27.34
23.47
2
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+0.04
23.80
3
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+0.87
30.74
4
MARKLUND Emil
1999
SWE
+0.90
30.99
5
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+0.93
31.24
6
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.01
31.91
7
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+1.15
33.08
8
EDMARK Hugo
2000
SWE
+1.42
35.34
9
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.57
36.59
10
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.68
37.51
11
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+1.73
37.93
12
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+2.66
45.70
13
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.76
46.54
14
AAHS Albin
2002
SWE
+2.98
48.38
15
Oksvik Martin
2004
NOR
+3.08
49.21
16
LANDER Linus
2002
SWE
+3.13
49.63
17
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+3.28
50.88
17
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+3.28
50.88
19
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+3.63
53.81
20
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+3.75
54.81
21
BOHM Adam
2005
SWE
+4.02
57.07
22
VELLENE Herman
2003
NOR
+4.14
58.07
23
NILSSON Adam K
2002
SWE
+4.81
63.67
24
LARSSON Kasper
2003
SWE
+4.96
64.93
25
RAVEGARD John
2003
SWE
+5.06
65.76
26
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+5.64
70.61
27
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
+6.87
80.89
28
THOREN Carl
2006
SWE
+7.27
84.23
29
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+7.28
84.32
30
EVANS Elliot
2005
SWE
+7.50
86.16
31
LINDQVIST Edwin
2006
SWE
+8.19
91.92
32
OLSSON Gustav
2003
SWE
+8.53
94.76
33
WELANDER Elis
2003
SWE
+8.58
95.18
34
ABERSTEN Maans
2006
SWE
+8.88
97.69
35
LINDSTROEM Ludwig
2006
SWE
+9.73
104.79
36
BERGGREN Tim
2005
SWE
+9.83
105.63
37
MOLIN Thed
2003
SWE
+11.19
117.00
38
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
+12.51
128.03
39
LANGER Aston
2006
SWE
+12.97
131.88
40
OEJERTEG Jesper
2003
SWE
+13.23
134.05
41
KARLSSON Lucas
2006
SWE
+14.41
143.91
42
HEIDORN Elias
2005
SWE
+15.05
149.26
43
STRAND Emil
2006
SWE
+15.76
155.19
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ERIKSSON Filip
2006
SWE
DOLK Wilmer
2005
SWE
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
SJOESTRAND Maans
2004
SWE
GRANQVIST Max
2006
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
KORITZ Filip
2005
SWE
PETTERSSON Axel
2006
SWE
RYLANDER Jakob
2003
SWE
SVENSSON Axel
2005
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
EKLUND Hampus
2005
SWE
NIVFORS Holger
2006
SWE
HAEGGLUND Edvin
2006
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
MAANSSON Arthur
2005
DEN
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
WALLIN Atle
2001
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
DYRBYE Casper
1996
DEN
NYBERG Emil
2003
SWE
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run