official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CANZIO Pietro
1998
ITA
1:15.65
26.00
2
VACCARI Hans
1996
ITA
+0.13
27.25
3
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.40
29.86
4
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+0.44
30.25
5
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+0.52
31.02
6
PLONER Manuel
2001
ITA
+0.53
31.11
7
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+0.58
31.60
7
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
+0.58
31.60
9
BARBERA Corrado
2002
ITA
+0.76
33.33
10
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+0.88
34.49
11
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.07
36.33
12
HERRMANN Luc
2000
SUI
+1.08
36.42
13
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+1.38
39.32
14
BLOM Morris
2000
SUI
+1.72
42.60
15
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+1.89
44.24
16
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+1.99
45.20
17
ROMELE Federico
2004
ITA
+2.11
46.36
18
BACHER Jonas
2002
ITA
+2.20
47.23
19
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+2.29
48.10
20
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.74
52.44
21
RIZZI Martino
2000
ITA
+2.88
53.79
22
LETTIG Filippo
2003
ITA
+3.98
64.41
22
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
+3.98
64.41
24
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+4.05
65.08
25
MOTTERLINI Pietro Giovanni
2004
ITA
+4.08
65.37
26
CORDONE Carlo
2001
ITA
+4.11
65.66
27
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+4.13
65.85
28
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+4.25
67.01
29
TRANCHINA Pietro
2003
ITA
+4.36
68.07
30
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+4.45
68.94
31
MALSINER Max
2002
ITA
+4.73
71.64
32
IORI Lorenzo
2001
ITA
+5.74
81.39
33
MAGLIANO Francesco
2003
ITA
+5.84
82.35
34
DAMANTI Davide
2001
ITA
+5.85
82.45
35
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+6.10
84.86
36
CREMASCHINI Mattia
2004
ITA
+6.86
92.20
37
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+6.97
93.26
38
RUFFINONI Luca
2005
ITA
+7.37
97.12
39
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
+8.46
107.64
40
GEROSA Lorenzo
2005
ITA
+11.04
132.53
41
VALOTI Paolo
2004
ITA
+11.13
133.40
42
GUERINONI Francesco
2005
ITA
+12.68
148.36
43
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
+13.29
154.24
Did not finish 2nd run
BRUGALI Alessandro
2001
ITA
ROSSINI Michele
2003
ITA
DE PIERI Vittorio
2005
ITA
MAGONI Lorenzo
2004
ITA
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
BELFROND Jacques
2004
ITA
SPERI Tommaso
2004
ITA
BALDO Giorgio
2003
ITA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DALL ANESE Filippo
2005
ITA
VAGLIO Matteo
2005
ITA
SALVATI Lorenzo
2004
ITA
PICECH Nico
2005
ITA
COCHETTI Daniele
2004
ITA
ONGARO Giovanni
2004
ITA
COMPLOJ Marc
2004
ITA
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
CLAUDANI Jacopo
2005
ITA
BIANCHI Luca
2004
ITA
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
ROSSI Filippo
2002
ITA
KROESS Marius
2004
ITA
MATTIOLI Thomas
2003
ITA
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
MAZZOLENI Marco
2003
ITA
NOSENZO Nicolo
2004
ITA
NOGLER KOSTNER Diego
2003
ITA
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
FACCI Marco
2003
ITA
VALDITARA Filippo
2004
ITA
SEVERI Arturo
2003
ITA
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
TOJA Nicolo
2002
ITA
TESTA Gianluca
2004
ITA
BISELLO Pietro
2004
ITA
VAVASSORI Enrico
2003
ITA
ALLASINA Fabio
2004
ITA
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
XHEPA Denni
2003
ALB
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
Disqualified 1st run