official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SIEDER Lukas
2005
ITA
1:23.93
35.39
2
FERRETTI Jacopo
2004
ITA
+0.05
35.82
3
LIMMER Noel
2004
GER
+0.06
35.91
4
NEUMAYER Florian
2006
AUT
+0.10
36.26
5
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+0.11
36.35
6
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
+0.34
38.35
7
KLOCKE Finn
2004
GER
+0.40
38.87
8
TESTA Gianluca
2004
ITA
+0.41
38.96
9
WACHTER Simon
2004
AUT
+0.52
39.91
10
LODZINSKI Jan
2005
POL
+0.53
40.00
11
NOVACEK Adam
2005
SVK
+0.56
40.26
12
LISCH Christopher
2006
AUT
+0.83
42.61
13
HIRSCH Alec
2004
SUI
+0.91
43.30
14
ETTL Michael
2003
AUT
+0.99
44.00
15
CARRICK-SMITH Freddy
2007
GBR
+1.00
44.09
16
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
+1.03
44.35
17
HUBER Alexander
2005
USA
+1.36
47.22
18
MUIGG Manuel
2004
AUT
+1.39
47.48
19
LECHNER Quirin
2007
GER
+1.52
48.61
20
ZERF Georges
2007
GER
+1.98
52.61
21
SCHULLER Daniel
2005
GER
+2.30
55.39
22
BOWER Zac
2003
USA
+2.50
57.13
23
SCHARF Lukas
2006
AUT
+2.58
57.83
24
JACKSON Toby
2007
NZL
+3.68
67.40
25
LARGE Diego
2005
FRA
+4.09
70.96
26
BERNSDORF Corbinian
2007
GER
+4.16
71.57
27
FUHR Marvin
2005
GER
+4.56
75.05
28
BERKMANN Philipp
2006
AUT
+4.99
78.79
29
PETROV Atanas
2006
BUL
+5.52
83.40
30
EVANS Elliot
2005
SWE
+5.67
84.71
31
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+5.96
87.23
32
HORVATH Lars
2007
GER
+6.03
87.84
33
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
+6.08
88.27
34
HARTMANN Paul
2006
GER
+6.38
90.88
35
SEELAENDER Moritz
2007
GER
+6.43
91.32
36
KALF Laurens
2007
NED
+6.45
91.49
37
RUECKGAUER Sebastian
2007
GER
+6.55
92.36
38
YAMAMOTO Yuki
2007
JPN
+6.83
94.80
39
KALTENHAEUSER Maximilian
2006
GER
+7.10
97.14
40
TOMII Daisaku
2007
JPN
+7.52
100.80
41
SPEGELJ Tine
2007
SLO
+7.59
101.41
42
STICK Ben
2006
GER
+8.39
108.36
43
PILISEK Erik
2007
CZE
+9.15
114.97
44
MIHALY Maximilian
2004
GER
+9.33
116.54
45
EINDHOVEN Sam
2007
NED
+9.99
122.28
46
SCHINNERL Simon
2007
AUT
+12.31
142.46
47
STANG Jakob
2007
GER
+13.91
156.38
Did not finish 2nd run
BOTKA Timo
2003
SVK
WIRNSBERGER Peter
2007
AUT
SOENDGERATH Theo
2006
GER
MOHERNDL Noah
2007
GER
GOEDE Luitpold
2007
GER
TERBECHE Younes
2005
MON
BONIVENTO Matteo
2006
USA
MANTL Paul
2006
AUT
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
NORZ Elias
2006
AUT
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
BARCELO CASTELLET Roger
2006
ESP
JACKSON Alec
2005
NZL
GEISLER Fabian
2004
AUT
BEGOVIC Roko
2003
CRO
PETANJKO William
2003
CRO
Did not finish 1st run
BENYIK Chas
2007
USA
LANGHANS Noah
2007
SUI
BARON Asher
2007
USA
MAJERUS Antoine
2006
LUX
MARCHL Julian
2007
GER
STURHAN Nils
2007
GER
WACLAWEK Felix
2007
LUX
MAIER Luca
2007
GER
EISENRIEDER Karl
2005
GER
BALTES David
2007
GER
LEITNER Quirin
2007
GER
MAURER Julien
2006
GER
SCHNEIDER Milan
2007
HUN
KIM Joohyoun
2006
KOR
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
BECK Philippe
2006
SVK
WEINMANN Gustav
2004
GER
POLLER Max
2005
GER
STOLEAR Evan
2004
FRA
RECEK Gal
2005
SLO
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
TRINKER Christoph
2004
AUT
WITTMANN Raphael
2006
GER
UBEIRA CIERCO Marc
2006
ESP
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
MUSSNER Joseph
2005
GER
COLLOT Jules
2003
FRA
ROCHE ESPINOS Victor
2006
ESP
BUDZ Blazej
2003
POL
FEICHTER Jonas
2006
ITA
EPPLE Lorenz
2005
GER
STURM Asaja
2006
AUT
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
WEISS Sebastian
2004
GER
JEURISSEN Jurre
2003
NED
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run